Uzależnienia

Jeśli zmagasz się z uzależnieniem, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ułatwimy Ci znalezienie ośrodka, który pomoże Tobie i Twoim bliskim w walce z nałogiem.

Ranking najlepszych ośrodków leczenia uzależnień to strona adresowana także do osób, które doświadczają uzależnienia swoich bliskich i szukają sposobu nakłonienia ich do leczenia

Rodzaje uzależnień
Możemy je podzielić na trzy kategorie: psychologiczne, fizjologiczne oraz społeczne.

Uzależnienia społeczne są wynikiem wpływu grupy społecznej lub panującej mody. Zjawisko to związane jest z przestrzeganiem określonych zasad i obyczajów narzucanych przez grupę.

Uzależnienia psychologiczne objawiają się koniecznością ciągłego wykonywania określonych czynności lub zażywania konkretnych substancji. Osoby takie charakteryzuje słaba wola i obsesyjne myślenie o nałogu. Powstrzymywanie się od uzależniających zachowań nie wywołuje jednak skutków fizjologicznych. Do czynności tych należą m.in.: serfowanie po Internecie, zakupy, jedzenie, praca, oglądanie telewizji, gry komputerowe, hazard, seks czy samookaleczenie.

Uzależnienia fizjologiczne charakteryzują się silną potrzebą zażywania określonych substancji. Często określa się je jako uzależnienie fizyczne, gdyż niemożność zażycia danej substancji powoduje u chorego nieprzyjemne dolegliwości fizyczne, takie jak: ból, bezsenność, wymioty, drżenie mięśni i wiele innych. Do tego rodzaju nałogów prowadzi nikotyna, alkohol, opiaty czy barbiturany.

Pragniemy pomóc tym, którym zależy na spokojnym, zdrowym życiu i bezpieczeństwie. Leczenie skierowane jest nie tylko do pacjentów, ale także do członków ich rodzin. Celem terapii jest poprawa jakości życia i odbudowa relacji ze społeczeństwem.