Dane kontaktowe:

Krystian Kaczor – psychoterapeuta Zielona Góra, terapeuta pracujący w podejściu systemowym. Jest członkiem zespołu specjalistów zrzeszonych w zielonogórskim Ośrodku Psychoterapii i Rozwoju. Psychoterapeutarowadzi terapie indywidualne, par, rodzin oraz grupowe. W 2013 ukończył studia podyplomowe z zakresu terapii zaburzeń zachowania adolescentów i osób dorosłych. Cały czas podnosi swoje kwalifikacje poprzez szkolenia, superwizje, spotkania dyskusyjne. Jest w procesie certyfikacji na tytuł Psychoterapeuty i Doradcy Systemowego Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej.

Nieustannie zdobywa wiedzę i umiejętności z zakresu innych modalności psychoterapeutycznych, uczestnicząc w Kursie Atestowanym przygotowującym do egzaminu certyfikacyjnego psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuje również w języku angielskim.

Swoje działania opiera na założeniach terapii systemowej, według których każde zachowanie, nawet najbardziej kłopotliwe, jest próbą poradzenia sobie w skomplikowanej sieci relacji międzyludzkich i pełni swoją funkcję. Jego celem jest towarzyszenie z zaangażowaniem i ciekawością pacjentowi, w odkrywaniu na nowo własnych zasobów i poszukiwaniu lepiej dopasowanego rozwiązania.

W swojej pracy respektuje kodeksy etyczne: Polskiego Towarzystwa Psychologicznego; Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt (EAGT); Kodeks Etyczny Psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Doświadczenie zawodowe:
  • Studia podyplomowe z zakresu Terapii Zaburzeń Zachowania Adolescentów i Osób Dorosłych
  • Kurs podstawowy oraz zaawansowany Terapii Systemowej rodzin, małżeńskiej, indywidualnej i grupowej
  • Psychoterapeuta w Ośrodku Psychoterapii i Rozwoju w Zielonej Górze – prowadzenie terapii indywidualnej, par/małżeństw, rodzin oraz grupowej
  • Członek Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej w Poznaniu
  • Psychoterapeuta w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Zielonej Górze / Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka
  • Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem” – praca z osobami z ASD oraz ich rodzinami