Dane kontaktowe:

Aleksandra Tylus – psycholog Wrocław, terapeuta, psychoterapeuta. Jest absolwentką Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu na kierunku Psychologia. Studia podyplomowe ukończyła w MCKP Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w zakresie psychoonkologii klinicznej oraz liczne kursy wsparcia psychologicznego. Obecnie kształci się w zakresie psychoterapii w Zakładzie Terapii Rodzin Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Specjalizuje się w prowadzeniu indywidualnej psychoterapii osób dorosłych i młodzieży doświadczających trudności z m.in. budowaniem relacji, niską samooceną, zaburzeniami osobowości, nastroju, lękiem, kryzysami egzystencjalnymi. Pracuje również w oddziałach szpitalnych gdzie zajmuje się wsparciem psychologicznym pacjentów chorujących psychicznie i somatycznie. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Aleksandra reprezentuje spójną koncepcję pracy z pacjentem w nurcie psychodynamicznym. W procesie leczenia w terapii psychodynamicznej duże znaczenie ma relacja terapeutyczna tzn. sposób doświadczania więzi pacjenta z terapeutą. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Doświadczenie zawodowe:
  • Szkoła Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu – Psychologia
  • Studia podyplomowe w MCKP Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
  • Psychoterapia w Zakładzie Terapii Rodzin Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
  • Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego