Zmagasz się z objawami chronicznego stresu? Nieustające napięcie może mieć naprawdę niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, a ciągła nerwowość może znacznie obniżyć jakość naszego życia. Co zrobić, by poradzić sobie ze stresem? Jednym ze sposobów jest sięgnięcie po odpowiednie tabletki na uspokojenie. Sprawdź, jak wybrać dobre i bezpieczne leki.

Choroby i dolegliwości wywoływane przez stres

Stres coraz częściej staje się nieodłącznym elementem naszego życia. W szkole, pracy, w domu jesteśmy narażeni na sytuacje stresowe. Nagłe zdenerwowanie może spowodować szybsze bicie serca, mdłości, ale i ból mięśni czy głowy. Chroniczny stres z kolei może stać się przyczyną wielu chorób, w tym depresji, miażdżycy, arytmii, cukrzycy typu II oraz otyłości. Jak rozpoznać permanentny stres? Objawy, które towarzyszą mu najczęściej, to:

  • podniesione ciśnienie tętnicze,
  • bóle głowy i zawroty,
  • często występujące bóle żołądka lub brzucha,
  • wahania wagi ciała – nagłe spadki lub wzrosty,
  • uczucie nieustannego zmęczenia,
  • zmienny nastrój,
  • problemy ze snem,
  • ogólna drażliwość.

Jeżeli odczuwamy stres i zauważamy u siebie powyższe symptomy, w walce z nimi mogą pomóc nam właściwie dobrane tabletki na uspokojenie.

Tabletki na uspokojenie – działanie

Dobre leki na uspokojenie wspomagać będą nas w radzeniu sobie ze stresem i nadmierną nerwowością, a także z wywoływanymi przez nie zaburzeniami snu, nie powodując jednocześnie uczucia otępienia. Preparaty, które możemy kupić bez recepty, to w dużej mierze leki na bazie ziół. Znajdujące się w ich składzie wyciągi z roślin mają działanie kojące, wyciszające i odprężające. Pozytywnie wpływają na nasz układ nerwowy i poprawiają samopoczucie. Tabletki uspokajające są również w stanie niwelować wahania nastroju. Ponieważ mają naturalny skład, są dobrze tolerowane przez większość pacjentów. Jaki lek wybrać?

Bezpieczne środki uspokajające

Jeżeli szukamy leku o kompleksowym działaniu, który w ciągu dnia wyciszać będzie stany nerwowe, w nocy natomiast zapewni nam spokojny sen, możemy sięgnąć po dostępne w aptekach preparaty ziołowe. Dobrym wyborem będą m.in. tabletki na uspokojenie Sedafit PC®. Zgodnie z zapewnieniami producenta, lek ten koi w stanach nadmiernej pobudliwości nerwowej i drażliwości, a także pomaga w zwalczaniu objawów nerwicy wegetatywnej. Pozytywnie wpływa również na jakość snu, zmniejszając liczbę przebudzeń. Znajdujące się w tabletkach wyciągi z roślin (m.in. kaliny koralowej, nagietka lekarskiego, glistnika jaskółcze ziele, tojadu mocnego) decydują o tym, że środek ten nie wywołuje skutków ubocznych, które mogłyby prowadzić do spadku koncentracji. Bez przeszkód zatem mogą przyjmować go chociażby osoby aktywne zawodowo.

Tabletki uspokajające dla dzieci

Sedafit PC® to tabletki, które po konsultacji z lekarzem można podawać także dzieciom od 6 roku życia. U dzieci najczęściej stosowane są przy problemach z zasypianiem, częstych wybudzeniach oraz stanach lękowych. Lek pomaga radzić sobie z silnymi emocjami i poprawia jakość nocnego odpoczynku, dbając jednocześnie o sen rodziców.

SEDATIF PC® tabletki. Produkt złożony. Wskazanie do stosowania: wspomagająco w stanach nadmiernej pobudliwości nerwowej, nadmiernej nerwowości spowodowanej codziennymi stresami, drażliwości, objawach nerwicy wegetatywnej, zaburzeniach snu. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA, 2 avenue de l’Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą  7/Sedatif/30.08.2023.