Dane kontaktowe:

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień „Wsparcie” w Koszalinie to miejsce, dzięki któremu osoby uzależnione są w stanie uporać się ze swoim nałogiem. Dogodna lokalizacja, komfortowe warunki pobytu oraz wykwalifikowana kadra pomaga odnaleźć drogę do życia pozbawionego uzależnień. Dobro osób, które zgłaszają się do ośrodka, jest dla nas najważniejsze. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy czuł się u nas dobrze, nie zapominając przy tym o profesjonalnym prowadzeniu terapii. Nazwa Ośrodka, a więc „Wsparcie” , nie jest jedynie pustą obietnicą, lecz zapewnieniem, że w obliczu uzależnienia nie są Państwo pozostawieni sami sobie.

Zakres leczenia:
 • Leczenie alkoholizmu – Terapia ma na celu całkowite wyeliminowanie nałogu z życia osoby uzależnionej. Alkoholik musi być świadomy swego problemu oraz tego, że jego życie może wyglądać inaczej. Chęć zmiany swojego życia, a także odzyskanie nad nim kontroli, to dobry początek. Resztę pracy wykonuje się na podczas kilkutygodniowej terapii w ośrodku.
 • Leczenie narkomanii – Narkotyki potrafią skutecznie wyniszczać zarówno psychikę człowieka jak również jego ciało. Właściwa terapia jest w stanie odmienić losy osoby uzależnionej. Ze względu na to, iż jest to jedno z cięższych uzależnień, zaleca się, aby była to długotrwała terapia. Czas, jaki uzależniony na nią poświęca, służy wyłącznie jego dobru.
 • Leczenie uzależnienia od hazardu – Hazardzista żyje na „krawędzi”, adrenalina jest jego nieodłącznym towarzyszem. Nałóg ten czyni nie tylko szkody psychiczne, fizyczne, ale również materialne. Podobnie jak inne uzależnienia, stanowi problem nie tylko dla osoby będącej w nałogu, ale również dla jej rodziny. Niejednokrotnie łączy się z innymi uzależnieniami. Leczenie stacjonarne, podczas którego uzależniony jest odseparowany od swojego codziennego otoczenia, jest właściwym rozwiązaniem.
 • Leczenie lekomanii – Ten, kto sądzi, że tabletki i inne medykamenty służą jedynie do poprawienia stanu zdrowia, jest w błędzie. Lekomania jest równie niebezpiecznym uzależnieniem, jak narkomania, czy alkoholizm. Przymusowe zażywanie leków, bez żadnej kontroli i uzasadnienia powodowanego chorobą, jest wynikiem uzależnienia. Podobnie, jak w innych przypadkach wymaga to skutecznie prowadzonej terapii.
 • Współuzależnienia –  Uzależnienia mają wpływ nie tylko na życie osoby będącej w nałogu, ale również jej najbliższych. Depresja, nerwica i popadanie w nałogi są konsekwencją życia w nieustannym napięciu i stresie. Alkoholizm, narkomania i inne uzależnienia to problemy, które nie dotyczą wyłącznie osoby bezpośrednio dotkniętej uzależnieniem i one również wymagają pomocy ze strony terapeuty.
Co nas wyróżnia:
 • Terapia dopasowana do potrzeb pacjenta,
 • Wykwalifikowana kadra,
 • Wysoki standard pobytu,
 • Opieka psychiatryczna,
 • Dodatkowe zajęcia w czasie wolnym,
 • Zwolnienia lekarskie (w razie potrzeby).