Dane kontaktowe:

 • ul. Krakowska 10
 • 32-040 Świątniki Górne
 • tel. +48 603
 • http://www.attente.com.pl/
 • biuro@attente.com.pl
 • wyświetlenia: 4244
 • wyświetlenia telefonu: 108
 • wyświetlenia strony int.: 101
Attente to Prywatny Ośrodek Psychoterapii i Terapii Uzależnień, zorientowany głównie na leczenie uzależnień – alkoholizmu, narkomanii, lekomanii, uzależnienia od hazardu oraz oferujący pomoc psychologiczną. Ośrodek znajduje się w Świątnikach Górnych w woj. małopolskim. Malownicza okolica daje poczucie bezpieczeństwa, komfort i dyskrecję, której nasi pacjenci potrzebują. Domowa i przyjazna atmosfera zapewnia ułatwia leczenie i dążenie do zmian. Nasz ośrodek zapewnia profesjonalną pomoc dla osób w różnym wieku i stanie zdrowia. Gwarantujemy pełne zaangażowanie naszej kadry w leczenie naszych pacjentów, również po zakończeniu terapii utrzymujemy z nimi kontakt i jesteśmy do ich dyspozycji.
Zakres leczenia:
 • Leczenie alkoholizmu – leczenie oparte jest na indywidualny programie terapeutyczny dostosowanym do każdego pacjenta. Leczenie obejmuje zarówno spotkania indywidualne z terapeutą, jak i sesje grupowe. Leczenie składa się z czterech etapów: fazy wstępnej, która obejmuje pierwszy kontakt z terapeutą i znalezienie motywacji do leczenia; fazy podstawowej, podczas której chory uczy się zrozumienia własnego nałogu i radzenia sobie z nim; fazy pogłębionej, która umożliwia naukę radzenia sobie z problemami i sytuacjami ryzykownymi aby zapobiec nawrotom oraz fazy intensywnej podczas której alkoholik wyrabia w sobie postawy potrzebne do funkcjonowania w społeczeństwie, wzmacnia poczucie własnej wartości i zmierza do naprawienia szkód wyrządzonych nałogiem.
 • Leczenie narkomanii – terapia leczenia narkomanii trwa, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjentów, 4,6 lub 8 tygodni. Podczas terapii pomagamy chorym w rozpoznaniu własnej choroby, uświadomieniu sobie destrukcyjnych skutków zażywania narkotyków, rozpoznaniu psychologicznych mechanizmów uzależnienia. Uczymy naszych pacjentów jak radzić sobie z przymusem zażywania oraz jak zachowywać się w sytuacjach kryzysowych. Zapewniamy też pomoc dla rodzin osób z uzależnieniem.
 • Leczenie uzależnienia od komputera, gier i Internetu – jest to terapia dla osób, które nie radząc sobie ze stresem uciekają do świata wirtualnego. Aktywności związane z Internetem dają im ucieczkę od problemów i poprawę samopoczucia. Uzależnienie od gier, komputera i Internetu nie różni się zasadniczo od innych uzależnień, dlatego leczenie również prowadzone jest w podobny sposób. Chory musi uświadomić sobie powagę problemu, zrozumieć swoją chorobę i przyswoić sobie nowe wzorce zachowań, które pomogą mu wrócić do codziennego życia. Terapia dostosowana jest do wieku uzależnionego.
 • Leczenie hazardu – terapia leczenia hazardu również przebiega w podobny sposób jak leczenie innych uzależnień. Istotne jest, aby chory sam wyrażał chęć leczenia i zrozumiał, że granie nie jest tylko epizodem w jego życiu, lecz chorobą, z którą będzie walczył do końca życia. Pomagamy osobie uzależnionej znaleźć i pojąć podłoże choroby a także zmienić sposób myślenia i motywów swoich zachowań. Dzięki terapii chory odzyskuje spokój i równowagę emocjonalną i zdolność do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.
 • Odwyk – leczenie uzależnień od substancji psychoaktywnych często należy rozpocząć od odtruwania organizmu. Chory przestaje pić lub zażywać inne środki i odtruwa organizm z nagromadzonych podczas trwania nałogu. Detoks odbywa się pod pełną kontrolą lekarską i jest niezbędnym warunkiem aby rozpocząć terapię odwykową. Odwyk rozpoczęty jest intensywnym programem pracy z terapeutą, która skutecznie przygotowuje pacjenta do walki z uzależnieniem. W przypadku alkoholizmu odwyk trwa minimum 8 tygodni, natomiast w walce z lekomanią i narkomanią odbywa się przez co najmniej 12 tygodni. Następnym etapem po odbyciu odwyku jest terapia podtrzymująca (uzupełniająca).
 • Pomoc psychologiczna – oferujemy pomoc dla Dorosłych Dzieci Alkoholików, osób nie radzących sobie z negatywnymi emocjami a także dla osób z lękami, kryzysami życiowymi, nerwicami lub depresją. Prowadzimy konsultacje z pedagogami, psychologami i terapeutami, również w godzinach wieczornych. Pomoc jest skierowana dla każdego, kto jest potrzebuje, dlatego zapewniamy kompetentną psychoterapię za przystępną ceną. Gwarantujemy indywidualne podejście, profesjonalizm oraz dyskrecję.
 • Psychoterapia dzieci i młodzieży – na spotkaniach z terapeutą rodzice lub opiekunowie mogą skonsultować problemu, jakie zauważyli u swojego podopiecznego, którymi mogą być między trudności w nawiązywaniu kontaktów, obniżone poczucie własnej wartości, izolowanie się, problemy wychowawcze lub nie radzenie sobie z nauką. Po konsultacji z terapeutą podejmowana jest decyzja o konieczności rozpoczęcia leczenia. Równolegle z sesjami terapeutycznymi dziecka odbywają się konsultacje z rodzicami, których aktywny udział w terapii jest niezbędny.
 • Terapia małżeńska – terapia skierowana jest dla par, które przeżywają kryzys w związku, przechodzą przez znaczące zmiany w życiu, przez częste kłótnie krzywdzą siebie nawzajem lub pragną na nowo odnaleźć wspólną drogę. Terapia pomaga w nabraniu nowej perspektywy i spojrzenia na związek i uczucia między partnerami, a także wzajemnym zrozumieniu. Terapia wymaga od pary zaangażowania i wspólnej pracy nad problemami, jednak często jest mniej bolesna i traumatyczna niż rozstanie, a także pomaga znaleźć najlepsze rozwiązanie.
Co nas wyróżnia:
 • Szkolenia dla psychologów, pedagogów i osób które pragną rozwijać swoje umiejętności w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą oraz pomocy innym,
 • Profesjonalne i indywidualne podejście do każdego pacjenta,
 • Oferta treningów i warsztatów dla osób z uzależnieniami,
 • Pomoc w zakresie prawnym, bezpłatne konsultacje z prawnikiem,
 • Wsparcie i regularne spotkania dla osób, które ukończyły terapię,
 • Przyjazna atmosfera, pełna zrozumienia i wsparcia.