Dane kontaktowe:

 • Aleja Brzozowa 1
 • 42-609 Tarnowskie Góry
 • tel. +48 510
 • https://www.osrodekpniowiec.pl/
 • biuro@osrodekpniowiec.pl
 • wyświetlenia: 2748
 • wyświetlenia telefonu: 135
 • wyświetlenia strony int.: 176
Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Pniowiec, znajduje się niedaleko centrum Tarnowskich Gór w sąsiedztwie dwóch malowniczych zalewów. Panujący wokół spokój daje poczucie, że zgiełk miasta i szare blokowiska zostały gdzieś daleko w tyle. Pniowiec, to miejsce niezwykłe – ciche i spokojne. To idealne miejsce by zebrać myśli, zwolnić i chłonąć naturę dzięki licznym ścieżkom spacerowym nad brzegami zalewów i pośród lasu. Wewnątrz można odpocząć i zrelaksować się w basenie, saunie, skorzystać z jacuzzi, albo po prostu usiąść z ciepłym napojem przy kominku. Nasz prywatny ośrodek terapii uzależnień powstał w celu udzielenia profesjonalnego wsparcia wszystkim pacjentom pragnącym rozpocząć swoją walkę o zdrowe i wolne od uzależnień życie. Opieka doświadczonych ekspertów, komfortowe warunki oraz starannie opracowany program zajęć stanowią gwarancję skuteczności terapii. terapię w formie pobytu stacjonarnego. Daje ona nieporównywalnie lepsze rezultaty niż oddział dzienny czy forma ambulatoryjna. Zapewniamy komfortowy pobyt w 1 i 2 osobowych pokojach. Pierwszy kontakt pacjent odbywa z internistą i psychiatrą oraz jest poddawany badaniu krwi. W sytuacji gdy pacjent jest pod wpływem substancji psychoaktywnych (w tym alkoholu), przed podjęciem terapii musi odbyć odtrucie, trwające 4 dni. Terapia uzależnienia, czy to substancyjnego czy behawioralnego, trwa 30 dni.
Nasz ośrodek cechuje się holistycznym podejściem do pacjenta, czyli traktowaniem człowieka jako niepodzielną całość obejmującą jego ciało, umysł i ducha. Zajęcia z certyfikowanymi psychologami i terapeutami uzależnień odbywają się w małych, 6-10 osobowych grupach. Trwają one 6-7 godzin dziennie, w formie psychoedukacji, warsztatów, arteterapii, ergoterapii czy technik relaksacyjnych. Raz w tygodniu w razie potrzeby zapewniamy konsultacje lekarskie. Dodatkowo, pacjent ma możliwość skorzystania z jednej indywidualnej sesji terapeutycznej na tydzień. Jesteśmy w trakcie tworzenia grupy terapii pogłębionej, która będzie funkcjonować dla pacjentów po ukończeniu terapii podstawowej. Oferujemy również konsultacje psychologiczne wg indywidualnych ustaleń.
Zakres leczenia:
 • Detoks alkoholowy to pierwszy krok w leczeniu alkoholizmu. Leczenie polega na odstawieniu substancji uzależniającej w kontrolowany sposób, pod opieką specjalistów. Dzięki temu osoba uzależniona, rozpoczynając walkę o odzyskanie zdrowia, otrzymuje fachowe wsparcie medyczne, zapewniające bezpieczeństwo i skuteczność tego trudnego procesu.
 • Detoks narkotykowy jest pierwszym etapem terapii uzależnienia od narkotyków i polega na pozbyciu się z organizmu substancji psychoaktywnej oraz jej metabolitów. Dzięki profesjonalnemu wsparciu możliwe jest odstawienie narkotyku w bezpieczny sposób i skuteczne minimalizowanie objawów zespołu abstynencyjnego.
 • Uzależnienie od leków, czyli tzw. lekomania, bywa niesłusznie bagatelizowane. Tymczasem jest to równie poważny problem jak w przypadku uzależnienia od alkoholu lub narkotyków. Dostępne w aptece leki przeciwbólowe, nasenne czy przeciwkaszlowe, zażywane zbyt długo lub w zbyt dużych dawkach, powodują uzależnienie psychiczne i fizyczne. Sposobem na odtrucie organizmu i rozpoczęcie walki z uzależnieniem jest detoks lekowy.
 • Odtrucie opioidowe to trudny proces, który u każdego pacjenta przebiegać może w nieco odmienny sposób. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnej terapii jest leczenie z wykorzystaniem tzw. blokerów. Są to substancje blokujące receptory opioidowe, przez co po zażyciu substancji psychoaktywnej nie pojawia się tak pożądany przez uzależnionego stan euforii. Brak tego efektu pomaga w stopniowym niwelowaniu zachowań warunkowych związanych z przyjmowaniem konkretnej substancji. Tym samym udaje się często przerwać błędne koło uzależnienia.
 • Benzodiazepiny, nazywane czasami „pigułkami szczęścia”, to grupa leków pomagających pacjentom w walce z depresją, stanami lękowymi, bezsennością czy nadmiernym napięciem. Są bezpieczniejsze niż używane dawniej w podobnym celu barbiturany i wykazują stosunkowo niską toksyczność. Pomimo tego ich zażywanie często prowadzi do uzależnienia, zwłaszcza w przypadku przewlekłego stosowania. Wśród działań niepożądanych benzodiazepin wymienić można m.in. senność, spadek koncentracji, osłabienie zdolności psychomotorycznych czy słabszy refleks.
Co nas wyróżnia:
 • Doświadczona kadra specjalistów i psychoterapeutów,
 • Terapia LDN,
 • Na życzenie, nasi goście mogą skorzystać z dodatkowych usług masażysty, fryzjera czy kosmetyczki.
 • Komfortowe warunki leczenia,
 • Gwarantujemy pełną dyskrecję, indywidualne podejście do każdego gościa, a także profesjonalną obsługę,
 • Wspieramy pacjentów zarówno po wyjściu z oddziałów odwykowych.

Ośrodek Pniowie