Dane kontaktowe:

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień „Spichlerz” tworzy zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Wykwalifikowani psychiatrzy, psycholodzy i psychoterapeuci zapewniają wsparcie i stałą opiekę oraz indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta. Pomogą oni chorym wyjść z uzależnienia od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, leków, zakupów czy seksu. Cechuje ich pełen profesjonalizm oraz pozytywne nastawienie każdego dnia.
W naszym ośrodku stosuje się terapię odwykową. Mamy sześć rodzajów leczenia. Pierwszy polega na odtruciu i przerwaniu ciągu alkoholowego. Pozostałe to terapia 7 i 14-dniowa oraz 6,7 i 8-tygodniowa. Ostatni rodzaj to terapia dla rodzin osób uzależnionych, która jest prowadzona weekendowo.
Metody leczenia dobieramy indywidualnie, z myślą o aktualnym stanie zdrowia pacjenta i jego możliwościach. Zapewniamy wszystkim podopiecznym stały i regularny kontakt z lekarzem psychiatrą i pomagamy w pokonaniu współwystępujących z uzależnieniem problemów natury psychicznej takie jak jak depresja czy zaburzenia lękowe.
Dodatkowym atutem ośrodka jest możliwość korzystania z siłowni, parkingu, sali telewizyjnej i sieci wi-fi. Wystawiamy również zwolnienia lekarskie na cały okres pobytu oraz zaświadczenia.
Zakres leczenia:
 • alkoholizm – obecnie to jedno z najczęściej występujących uzależnień. Problem ten dotyczy nie tylko osób bezdomnych i ubogich. Alkoholizm tak samo pojawia się u dobrze wykształconych, zamożnych ludzi. Nieustanny stres i samotność skłaniają to sięgnięcia po alkohol, aby zapomnieć o codziennych problemach. Bardzo ważne jest jak najszybsze dostrzeżenie zmian w zachowaniu i przyznanie się przed samym sobą, że jest się uzależnionym. Leczenie jest wtedy zdecydowanie szybsze i łatwiejsze.
 • seksoholizm – bardzo trudno jest odróżnić naturalny popęd seksualny od uzależnienia. Seksoholizm objawia się wzmożoną aktywnością seksualną, której celem jest rozładowanie napięcia psychicznego i fizycznego. W przypadku zaobserwowania u siebie takiego zachowania konieczna jest psychoterapia.
 • zakupoholizm – robienie zakupów jest całkowicie normalną, codzienną czynnością. Problem pojawia się, gdy kupowanie nowych rzeczy staje się jedyną możliwością rozładowania stresu i człowiek nie jest w stanie zapanować nad tym, co i ile kupuje. Zakupy zaczynają zabierać coraz więcej czasu i pieniędzy, a kupione produkty są całkowicie zbędę. W takiej sytuacji konieczna jest terapia.
 • lekomania – wiele lekarstw w swoim składzie posiada substancje silnie uzależniające. Lekomania na ogół rozpoczyna się od przyjmowaniu lekarstw zgodnie z zaleceniami lekarza. Z czasem osoba uzależniona zaczyna sięgać po coraz większe dawki, gdy kończą się jej tabletki zaczyna być rozdrażniona i czyje niepokój. Terapie trzeba zacząć od zdiagnozowania problemu. Niezbędny jest detoks i psychoterapia.
 • narkomania – dotyczy głównie młodych osób. Narkomania najczęściej rozpoczyna się od niewinnej chęci spróbowania czegoś nowego. Z czasem pojawia się przymus przyjmowania danej substancji psychoaktywnej. Osoba uzależniona staje się rozdrażniona i nerwowa. Traci kontrolę nad sobą. Najważniejszym etapem terapii jest zrozumienie, że ma się problem z narkotykami.
 • uzależnienie od dopalaczy – są to substancje stworzone z nieprzebadanej mieszanki różnych substancji psychoaktywnych. Środki te często są toksyczne. Proces uzależnienie od tych substancji wygląda bardzo podobnie do narkomanii.
Co nas wyróżnia:
 • Ośrodek znajduje się w pięknej okolicy
  Budynek ośrodka to tak naprawdę zabytkowy spichlerz, który leży w Dyblinie w gminie Dobrzyń nad Wisłą. Jest to miejsce spokojne i ciche, daleko od miejskiego zgiełku. Sam ośrodek oferuje wiele rozrywek dla przebywających tam pacjentów. Na terenie obiektu znajdują się udogodnienia takie jak bezprzewodowy internet WiFi, siłownia i stół do tenisa stołowego.
 • Leczymy nie tylko uzależnienia od alkoholu czy narkotyków
  Nasz ośrodek jest dla wszystkich osób, które chcą podjąć walkę ze swoimi problemami. Często jest to uzależnienie od alkoholu czy narkotyków, jednak wiele osób, szczególnie w tych czasach, boryka się z uzależnieniem od zakupów czy seksu. Takie osoby również znajdą u nas pomoc, której potrzebują.
 • Wieloletnie doświadczenie
  Ośrodek Spichlerz został założony przez osoby, które posiadają ponad 10 lat doświadczenia w pracy z pacjentami, którzy cierpią na schorzenia psychiczne oraz uzależnienia. Doświadczenie, które zdobyli na przestrzeni lat podczas pracy w szpitalach, przychodniach czy gabinetach prywatnych, pozwoliło im stworzyć optymalny program terapii.
 • Pacjent na pierwszym miejscu
  Ważne w terapii jest, aby dostosować się do pacjenta i jego stanu zdrowia bądź też do jego możliwości. W ośrodku chcemy również pomóc swoim podopiecznym poprzez zapewnienie im stałego kontaktu z lekarzem psychiatrii po to, aby potrafili poradzić sobie z innymi problemami natury psychicznej, na przykład z depresją. Raz w miesiącu są organizowane bezpłatne spotkania terapeutyczne dla absolwentów ośrodka oraz ich rodzin. Spotkania odbywają się w celu monitorowania postępów podopiecznych. Gdy chodzi o przyjmowanie nowych pacjentów to dostosowujemy ten termin do nich, tak samo z ceną i formą płatności.
 • Oferty ośrodka
  Nasz ośrodek posiada szeroki zakres ofert, które odpowiadają różnym potrzebom. Oferujemy na przykład proces odtrucia po alkoholu, terapie trwające tydzień do nawet 8 tygodni. Najnowszą pozycją na naszej liście jest terapia weekendowa dla rodzin osób uzależnionych.

Ośrodek Terapii Uzależnień "SPICHLERZ" w Dobrzyniu nad Wisłą