Dane kontaktowe:

 • Lipnica Wielka 924A, 34-483 Lipnica Wielka
 • tel. +48 696
 • https://dezyderata.com/
 • centrum@dezyderata.com
 • wyświetlenia: 4057
 • wyświetlenia telefonu: 175
 • wyświetlenia strony int.: 223

Górski Ośrodek Psychoterapii Uzależnień „Dezyderata” mieści się w malowniczej miejscowości Lipnicy Wielkiej. Zajmujemy się leczeniem uzależnień od alkoholu, narkotyków, leków, hazardu oraz nowoczesnych technologii. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi pacjenci czuli się w Ośrodku komfortowo a dodatkowo terapia świadczona przez nasz personel odbywa się najwyższym poziomie. W pełni rozumiemy mechanizmy powstawania i rozwijania się uzależnień, więc nasze podejście wiąże się z zapewnieniem dogodnych warunków, dzięki czemu pacjenci rozumieją, że znajdują się w najlepszym miejscu.

Uzależnienia bardzo gwałtownie zaburzają funkcjonowanie emocjonalne i wpływają negatywnie na funkcjonowanie rodzin. Na ten problem również znaleźliśmy rozwiązanie, pomoc w naszym Ośrodku znajdą również członkowie rodzin osób uzależnionych. Powrotowi do zdrowia naszych pacjentów sprzyja cisza i spokój, otaczające nasz Ośrodek. Jesteśmy przekonani, że Dezydyrata jest idealnym miejscem dla osób, borykających się z problemami uzależnienia, które odnajdą u nas potrzebny spokój i wyciszenie. Każdy pacjent znajduje się pod opieką wykwalifikowanego i doświadczonego zespołu specjalistów. Opracowują oni dla każdego pacjenta indywidualny plan leczenia odpowiadający ich potrzebom, możliwościom oraz konkretnej sytuacji problemowej. Gwarantujemy pomoc na najwyższym poziomie. O tym jak długi powinien być pobyt w naszym Ośrodku powinna decydować diagnoza nozologiczna, psychiatryczna, psychologiczna i problemowa. Na etapie wstępnym i podstawowym okres leczenia powinien trwać nie krócej niż 4 tygodnie, ale nie dłużej niż 8 tygodni.

Celem terapii w naszym Ośrodku jest przede wszystkim umożliwienie pacjentom:

– zrozumienie i uznanie choroby,
– zbudowanie motywacji do życia w trzeźwości,
– nabycie zachowań alternatywnych lub kompulsywnych,
– poznanie swoich zasobów oraz talentów,
– nabycie umiejętności pozwalających kontrolować emocje,
– zbudowanie systemu wsparcia.

Zakres leczenia:
 • Na etap wstępny leczenia składa się: zapoznanie się z uczestnikami grupy terapeutycznej, nawiązanie kontaktu z terapeutą prowadzącym; poznanie zasad pracy w grupie terapeutycznej; poznanie zasad “dobrej komunikacji” – udzielania i przyjmowania informacji zwrotnych; rozpoznanie własnej motywacji do leczenia i podejmowania zmian; zdobywanie wiedzy na temat uzależnień; rozpoznawanie i rozumienie własnego uzależnienia oraz stopnia jego zaawansowania; wstępne rozpoznanie i rozwijanie umiejętności niezbędnych do wspierania wczesnej abstynencji.
 • Głównymi celami na etapie podstawowym są: ugruntowanie wiedzy na temat uzależnienia od alkoholu i innych substancji zmieniających świadomość; rozpoznanie działania psychologicznych mechanizmów uzależnienia; rozpoznanie problemów życiowych i ich związku z piciem we wszystkich obszarach funkcjonowania; uczenie się rozpoznawania i nazywania stanów emocjonalnych – uczuć; uczenie się konstruktywnego radzenia sobie z własnymi uczuciami; uczenie się rozpoznawania własnych umiejętności, możliwości, potrzeb i celów; budowanie poczucia własnej wartości – akceptacji siebie; uczenie się radzenia sobie z nawrotami choroby; uczenie się konstruktywnych sposobów odmawiania używek;
  poznawanie i rozwijanie umiejętności niezbędnych w życiu codziennym.
Co nas wyróżnia:
 • Doświadczona kadra specjalistów i psychoterapeutów,
 • Komfortowe warunki leczenia,
 • Terapie indywidualne,
 • Ośrodek znajdujący się w cichej i spokojnej okolicy,
 • Wycieczki górskie, spacery, piłka nożna, koszykówka, basen, narty, wycieczki rowerowe.