Dane kontaktowe:

 • Zaryte 25 34-700 Rabka Zdrój
 • tel. +48 696
 • https://dezyderata.com/
 • biuro@dezyderata.com.pl
 • wyświetlenia: 13427
 • wyświetlenia telefonu: 293
 • wyświetlenia strony int.: 402
Górski Ośrodek Psychoterapii Uzależnień „Dezyderata” mieści się w malowniczej miejscowości Rabka Zdrój, na terenie Beskidu Wyspowego, z dala od zgiełku, ale w pobliżu ścieżek turystycznych oraz z malowniczym widokiem na panoramę gór i na szczyt Luboń. Bez trudu znaleźć tu można tak ważny spokój, relaks i wyciszenie. To miejsce, w którym chcemy pokazać osobom uzależnionym wartość i piękno życia bez nałogów. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi pacjenci czuli się u nas komfortowo, dbamy o wspaniałą ciepłą atmosferę – od pierwszych chwil do opuszczenia Ośrodka i później; od serdecznego powitania, poprzez pyszne posiłki i fascynujące rozmowy, aż po opiekę już po podstawowym etapie leczenia – zdalnie, osobiście/indywidualnie, czy też grupowo acz dość kameralnie na tzw. warsztatach – w ramach terapii pogłębionej, w ramach Programu Rozwoju Osobistego DEZYDERATA – mającemu na celu zapobieganie nawrotom w uzależnieniach.

Zajmujemy się kompleksowym leczeniem uzależnień od alkoholu, narkotyków, leków, hazardu oraz nowoczesnych technologii i in. Niesiemy również pomoc i nadzieję dla osób dotkniętych uzależnieniami wraz ze współistniejącymi zaburzeniami psychicznymi, takimi jak: depresja, nerwica, lęki i in. Uzależnienia mocno zaburzają emocjonalnie i wpływają również na funkcjonowanie rodzin/bliskich, zatem u nas pomoc znajdą także członkowie rodzin osób uzależnionych i inni bliscy – czyli tzw. współuzależnieni.

Każdy pacjent objęty jest opieką wykwalifikowanego i doświadczonego zespołu lekarzy, psychologów, specjalistów psychoterapii oraz instruktorów terapii uzależnień. Fachowość naszej kadry, jej wieloletnie doświadczenie oraz ogromna wiedza i zaangażowanie, gwarantują osiągnięcie przez pacjenta zadowalających rezultatów. W pełni rozumiemy mechanizmy powstawania i rozwijania się uzależnień, więc nasze podejście wiąże się z zapewnieniem dogodnych warunków (psychologicznych i pobytowych), dzięki czemu pacjenci widzą, czują i rozumieją, że znajdują się w najlepszym miejscu.

Terapia uzależnień umożliwia pacjentom naukę i trenowanie umiejętności niezbędnych do zdrowego życia. U nas każdy pacjent przed opuszczeniem ośrodka wypracowuje indywidualny plan dalszej terapii (odpowiadający ich potrzebom, możliwościom oraz konkretnej sytuacji problemowej), oraz otrzymuje wsparcie w postaci możliwości dalszej pracy z wybranym terapeutą.

Każdy dzień w naszym ośrodku składa się z wszechstronnego programu terapii. Działania te obejmują metodykę często stosowaną przez najlepsze ośrodki leczenia uzależnień od narkotyków i alkoholu – zajęcia grupowe, indywidualne konsultacje z terapeutą i lekarzem, treningi zachowań służących abstynencji, zajęcia rekreacyjne.

O tym jak długi powinien być pobyt w naszym Ośrodku decyduje u nas wstępna diagnoza nozologiczna, psychiatryczna, psychologiczna i problemowa. Na etapie wstępnym i podstawowym okres leczenia powinien trwać nie krócej niż 4 tygodnie, ale nie dłużej niż 8 tygodni.

Celem terapii w naszym Ośrodku jest przede wszystkim umożliwienie pacjentom:

 • zrozumienie i uznanie choroby
 • zbudowanie motywacji do życia w trzeźwości
 • nabycie zachowań alternatywnych do picia/zażywania czy innych zachowań kompulsywnych
 • poznanie swoich zasobów/możliwości oraz talentów
 • nabycie umiejętności zwiększających kontrolę nad emocjami
 • poprawa umiejętności interpersonalnych, komunikacji międzyludzkiej
 • zbudowanie systemu wsparcia.
 • Uzależnienia bardzo gwałtownie zaburzają funkcjonowanie emocjonalne i wpływają negatywnie na funkcjonowanie rodzin. Na ten problem również znaleźliśmy rozwiązanie, pomoc w naszym Ośrodku znajdą również członkowie rodzin osób uzależnionych. Powrotowi do zdrowia naszych pacjentów sprzyja cisza i spokój, otaczające nasz Ośrodek. Jesteśmy przekonani, że Dezyderata jest idealnym miejscem dla osób, borykających się z problemami uzależnienia, które odnajdą u nas potrzebny spokój i wyciszenie. Każdy pacjent znajduje się pod opieką wykwalifikowanego i doświadczonego zespołu specjalistów. Opracowują oni dla każdego pacjenta indywidualny plan leczenia odpowiadający ich potrzebom, możliwościom oraz konkretnej sytuacji problemowej. Gwarantujemy pomoc na najwyższym poziomie. O tym jak długi powinien być pobyt w naszym Ośrodku powinna decydować diagnoza nozologiczna, psychiatryczna, psychologiczna i problemowa. Na etapie wstępnym i podstawowym okres leczenia powinien trwać nie krócej niż 4 tygodnie, ale nie dłużej niż 8 tygodni.

  Celem terapii w naszym Ośrodku jest przede wszystkim umożliwienie pacjentom:

  – zrozumienie i uznanie choroby,
  – zbudowanie motywacji do życia w trzeźwości,
  – nabycie zachowań alternatywnych lub kompulsywnych,
  – poznanie swoich zasobów oraz talentów,
  – nabycie umiejętności pozwalających kontrolować emocje,
  – zbudowanie systemu wsparcia.

  Zakres leczenia:
  • ETAP WSTĘPNY LECZENIA: zapoznanie się z uczestnikami grupy terapeutycznej, nawiązanie kontaktu z terapeutą prowadzącym; poznanie zasad pracy w grupie terapeutycznej; poznanie zasad “dobrej komunikacji” – udzielania i przyjmowania informacji zwrotnych; rozpoznanie własnej motywacji do leczenia i podejmowania zmian; zdobywanie wiedzy na temat uzależnień; rozpoznawanie i rozumienie własnego uzależnienia oraz stopnia jego zaawansowania; wstępne rozpoznanie i rozwijanie umiejętności niezbędnych do wspierania wczesnej abstynencji.
  • ETAP PODSTAWOWY LECZENIA (CEL): ugruntowanie wiedzy na temat uzależnienia od alkoholu i innych substancji zmieniających świadomość; rozpoznanie działania psychologicznych mechanizmów uzależnienia; rozpoznanie problemów życiowych i ich związku z piciem we wszystkich obszarach funkcjonowania; uczenie się rozpoznawania i nazywania stanów emocjonalnych, uczuć oraz uczenie się konstruktywnego radzenia sobie z nimi; uczenie się rozpoznawania własnych umiejętności, możliwości, potrzeb i celów; budowanie poczucia własnej wartości – akceptacji siebie; uczenie się radzenia sobie z nawrotami choroby; uczenie się konstruktywnych sposobów odmawiania używek; poznawanie i rozwijanie umiejętności niezbędnych w życiu codziennym.
  Co nas wyróżnia:
  • Stanowimy zespół profesjonalistów (specjalistów i psychoterapeutów) , których cechuje różnorodne doświadczenie, wiedza, pasja, empatia;
  • Stosujemy leczenie uzależnień, depresji i zaburzeń lękowych w nurcie psychoterapii behawioralno-poznawczej, z elementami nurtu humanistycznego; to jedna z najskuteczniejszych form leczenia tych zaburzeń;
  • Wciąż się rozwijamy oraz stosujemy innowacyjne metody (np. Biofeedback), jak i sięgamy do starych tradycji naturalnych (relaksacja, masaże, gimnastyka);
  • Zapewniamy komfortowe warunki leczenia (1- i 2 osobowe pokoje z łazienkami, sale terapeutyczne, sala telewizyjna, biblioteka, taras, pyszne domowe jedzenie, ogród…)
  • Indywidualne podejście i uśmiech oraz serce;
  • Znajdujemy się w cichej i spokojnej okolicy z widokiem na góry,
  • Zapewniamy rekreacje: wycieczki górskie, spacery, piłka nożna, koszykówka, basen, narty, wycieczki rowerowe i inne aktywności;
  • Istnieje u nas możliwość kontynuacji terapii po opuszczeniu ośrodka w formie warsztatów/terapii grupowej, poza Ośrodkiem