Dane kontaktowe:

CENTRUM LECZENIA UZALEŻNIEŃ W CZERNICHOWIE certyfikowany ośrodek leczenia uzależnień od alkoholu, leków, hazardu ( wpis do Rejestru Podmiotów Leczniczych). Ośrodek świadczy profesjonalne usługi w zakresie leczenia uzależnień i detoksykacji z zachowaniem najwyższych standardów. Zapewniana jest opieka rehabilitacyjna i odnowa biologiczna oraz nadzór medyczny nad pacjentami. Oddział w Czernichowie zajmuje się leczeniem uzależnień od: alkoholu, leków, narkotyków, hazardu.
Ośrodek funkcjonuje na najwyższym, europejskim poziomie. Centrum to spokojna przystań, gdzie pacjenci nie tylko otoczeni są specjalistyczną opieką terapeutyczną, medyczną i rehabilitacyjną, ale także szacunkiem i zrozumieniem. Do dyspozycji pacjentów przeznaczone są pokoje 1,2 – osobowe, z dostępem do łazienki. Ośrodek posiada własną salę terapeutyczną, pralnię oraz kuchnię, która przygotowuje posiłki zgodnie z odpowiednimi wymogami dietetycznymi. Sale rehabilitacyjne wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt do rehabilitacji, fizjoterapii i ćwiczeń fizycznych. Gabinety lekarskie posiadają specjalistyczny sprzęt medyczny, w tym urządzenia do diagnostyki kardiologicznej. Jest to miejsce gdzie zapewnia jest terapia uzależnień na najwyższym , profesjonalnym poziomie połączoną z odnową biologiczną.

Gromadzone przez lata doświadczenia z osobami dotkniętymi różnego rodzaju uzależnieniami, schorzeniami somatycznymi, zaburzeniami osobowości oraz ich rodzinami w praktyce składa się na funkcjonowanie ośrodka na najwyższym poziomie. Ośrodek powstał z myślą o pacjentach potrzebujących całodobowej, profesjonalnej opieki i terapii uzależnień połączonej z odnową biologiczną, fizjologiczną i somatyczną.

Zakres leczenia:
 • Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu – celem leczenia jest uzyskanie informacji na temat alkoholizmu, uświadomienie sobie, jaką rolę i jakie szkody wyrządziło picie, jak wpłynęło na zdrowie fizyczne, sferę emocjonalną, życie rodzinne, zawodowe, duchowe i inne obszary życia, zrozumienie i zaakceptowanie swojego uzależnienia, nauczenie się radzenia sobie z psychologicznymi mechanizmami uzależnienia oraz zdobycie i rozwinięcie umiejętności niezbędnych do życia bez picia, nauczenie się asertywności.
 • Prywatny ośrodek leczenia hazardu – samo uprawianie hazardu nie jest jeszcze patologią .Problem zaczyna się w momencie gdy uprawianie hazardu zdominuje życie człowieka, jego zachowanie , myśli, wyrządza ogromne straty w sferze emocjonalnej, w życiu rodzinnym, zawodowym, a próby zaprzestania grania wywołują objawy odstawienia w postaci gwałtownego pogorszenia samopoczucia.
 • Prywatny ośrodek leczenia lekomanii – niebezpieczeństwo uzależniania się od leków polega między innymi na tym, że w miarę rozwoju uzależnienia, chory musi przyjmować coraz większe dawki leku, dla otrzymania pożądanego efektu. Nasila to niebezpieczeństwo przedawkowania leków i wystąpienia ich działań niepożądanych, aż do zatrucia i śmierci.
 • Lekomania zaczyna się najczęściej od małych dawek przyjmowanych lekarstw, natomiast bardzo szybko się rozwija. Jest zagrożeniem dla zdrowia psychicznego oraz fizycznego. Lekomanię leczy się na terapiach w ośrodku krótkoterminowej terapii uzależnień.
 • Detoksykacja – przeprowadza się u osób uzależnionych od alkoholu, które na wskutek przerwania ciągu alkoholowego, z powodu zmniejszenia poziomu alkoholu w organizmie , narażone są na szereg objawów zespołu abstynencyjnego takich jak:drżenia mięśniowe, nadciśnienie tętnicze, nudności, wymioty, biegunki, potliwość, padaczka, zaburzenia snu, zaburzenia nastroju, lęki .
 • Odnowa biologiczno – rehabilitacyjna – Chcąc osiągnąć optymalne efekty w leczeniu uzależnień, zespół specjalistów Centrum w Czernichowie realizuje program terapii nie tylko w nurcie poznawczo-behawioralnym czy psychodydaktycznym, ale również pracuje nad psychosomatyką .
Co nas wyróżnia:
 • Całościowy program terapii uzależnień,
 • Całodobową opiekę medyczną (internista, psychiatra, neurolog, psycholog, pielęgniarki i opiekunki medyczne),
 • Zwolnienie lekarskie L-4,
 • Terapię i psychoterapię bazującą na grupowych i indywidualnych programach,
 • Codzienną fizjoterapię, odnowę biologiczną, rehabilitację,
 • Morfologię krwi, profil wątrobowy,
 • Indywidualne sesje z udziałem najbliższych osób.
 • Jako jedyny ośrodek w Polsce podchodzimy w sposób holistyczny do procesu terapii . Łączymy proces terapii uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz profilowaną odnowę biologiczno-rehabilitacyjną.

CENTRUM LECZENIA UZALEŻNIEŃ W CZERNICHOWIE Strażacka 4, 34-311 Czernichów