Ranking terapeutów – najlepsi terapeuci w Polsce

Lista najlepszych terapeutów w Polsce.

Ranking terapeutów w wojewódźtwie: Dolnośląskie

Cały ranking terapeutów
Barbara Borycka – Psychoterapeuta Wrocław
Psychoterapeuta
Bocznej 4/312, Wrocław
  • 5/5(3 opinie)
Monika Piasta – Psycholog Wrocław
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
ul. Stalowa 92a/14, Wrocław
  • 5/5(2 opinie)
Ewa Kłosińska – Psycholog Wrocław
Psycholog, Psychoterapeuta, Seksuolog
ul.Świętego Mikołaja 56/57 lok. 106, Wrocław
  • 5/5(3 opinie)
Antoni Brański – Terapeuta Wrocław
Terapeuta, Psychoterapeuta, Psychiatra
ul. Krzycka 86b lok. 1, Wrocław
  • 5/5(3 opinie)
Katarzyna Brzazgoń – Dzięcioł – Wrocław
Psycholog, Terapeuta, Psychodietetyk
ul. Wystawowa 1/58, Wrocław
  • 5/5(3 opinie)
Aleksandra Tylus – Psycholog Wrocław
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
ul. Zwycięska 18a, Wrocław
  • 5/5(1 opinie)
Renata Respondek – Psycholog Wrocław
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
ul. Piławska 21/4B, Wrocław

Wybór odpowiedniego terapeuty to ważna decyzja, nie pozostawiaj jej przypadkowi.

W naszym rankingu znajdują się najlepsi terapeuci w Polsce. Znajdą tu Państwo certyfikowanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Zdajemy sobie sprawę  z tego, że samemu trudno jest zweryfikować, czy dana osoba posiada odpowiednie kwalifikacje. Dlatego oferujemy Państwu listę sprawdzonych specjalistów, którym będą Państwo mogli powierzyć swoje problemy.

Psychoterapia to cykl spotkań ze specjalistą, podczas których analizuje się problemy pacjenta i próbuje znaleźć sposób na poradzenie sobie z problematyczną sytuacją. Celem terapii jest lepsze zrozumienie samego siebie, swoich emocji i zachowań.

Terapie różnią się między sobą czasem trwania, częstotliwością spotkań, podejściem terapeuty i tematami, na które kładzie się nacisk. Istotne jest, aby wybrać taką metodę pracy, która będzie najbardziej odpowiednia dla pacjenta.

Wiemy, że spotkaniu z terapeutą często towarzyszą bardzo silne emocje. Mamy naturalne zahamowania przed zwierzaniem się zupełnie obcej osobie z naszych najbardziej bolesnych obszarów życia. Dlatego ważne jest, aby terapeuta umiał słuchać i wczuć się w sytuację swojego pacjenta. Powinien okazywać wsparcie i zrozumienie dla jego problemów.

Najlepsi terapeuci to tacy, którym możesz zaufać. Dobra terapia opiera się bowiem na partnerstwie i współpracy. Podstawą jest rozmowa. Osoba prowadząca terapię, musi więc posiadać zdolności komunikacyjne. Dzięki odpowiedniemu oddziaływaniu na pacjenta, terapeuta pomaga pacjentowi samodzielnie uzyskać odpowiedzi na ważne pytania.

Podczas terapii pacjent powinien nauczyć się radzenia sobie z problemem. Jednym z celów jest akceptacja własnych ograniczeń i niepowodzeń. Jest to również czas, który należy przeznaczyć na odbudowanie relacji z bliskimi. Podczas terapii nabiera się nowych umiejętności, które można wykorzystać po jej zakończeniu.

Przed dokonaniem wyboru należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Ważne jest to, czego dotyczy Twój problem. Najlepsi terapeuci mają bowiem swoje specjalizacje. Posiadają rzetelną  wiedzę i kształcą się w określonym kierunku.

Podczas terapii pacjent powinien czuć się komfortowo i swobodnie. Dobry terapeuta stwarza życzliwą atmosferę zrozumienia i szacunku.

Skorzystaj z naszego rankingu i wybierz swojego terapeutę z grona najlepszych terapeutów w Polsce.