Ranking terapeutów - najlepsi terapeuci w Polsce

Lista najlepszych terapeutów w Polsce.

Karolina Jarmołowicz
Psychoterapeuta, psycholog, terapeuta
Plac Zbawiciela 2 lok. 26, Warszawa
Joanna Lida
Specjalista psychoterapii uzależnień
plac Stefana Batorego 3/214​, Szczecin
Ryszard Michowski
Psychoterapeuta
Tadeusza Kościuszki 71/1, Olsztyn
Wioleta Smerecka-Biel
Psycholog
Słowackiego 13, Pruszcz Gdański
Inez Medyńska
Specjalista Psychoterapii Uzależnień
Poręba Wielka 480, 34-735 Niedźwiedź
Tomasz Medyński
Terapeuta Uzależnień
Poręba Wielka 480, 34-735 Niedźwiedź
Marta Podsiadło
Specjalista Psychoterapii Uzależnień
Wietrzna 8, Wrocław
Witold Kozera
Instruktor Terapii Uzależnień
Szenajda 21, 83-431 Szenajda/Kościerzyna
Grzegorz Kurek
Specjalista Terapii Uzależnień
Szenajda 21, 83-431 Szenajda/Kościerzyna
Kinga Ślużyńska
Psycholog
Ul. Ptasia 2 lok. 28, Warszawa
Mateusz Czarnecki
Psychoterapeuta
Mokotowska 23, Warszawa
Monika Dreger
Psycholog, Mediator rodzinny
ul. Czerska 18 lok. 130, Warszawa

Wybór odpowiedniego terapeuty to ważna decyzja, nie pozostawiaj jej przypadkowi.

W naszym rankingu znajdują się najlepsi terapeuci w Polsce. Znajdą tu Państwo certyfikowanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Zdajemy sobie sprawę  z tego, że samemu trudno jest zweryfikować, czy dana osoba posiada odpowiednie kwalifikacje. Dlatego oferujemy Państwu listę sprawdzonych specjalistów, którym będą Państwo mogli powierzyć swoje problemy.

Psychoterapia to cykl spotkań ze specjalistą, podczas których analizuje się problemy pacjenta i próbuje znaleźć sposób na poradzenie sobie z problematyczną sytuacją. Celem terapii jest lepsze zrozumienie samego siebie, swoich emocji i zachowań.

Terapie różnią się między sobą czasem trwania, częstotliwością spotkań, podejściem terapeuty i tematami, na które kładzie się nacisk. Istotne jest, aby wybrać taką metodę pracy, która będzie najbardziej odpowiednia dla pacjenta.

Wiemy, że spotkaniu z terapeutą często towarzyszą bardzo silne emocje. Mamy naturalne zahamowania przed zwierzaniem się zupełnie obcej osobie z naszych najbardziej bolesnych obszarów życia. Dlatego ważne jest, aby terapeuta umiał słuchać i wczuć się w sytuację swojego pacjenta. Powinien okazywać wsparcie i zrozumienie dla jego problemów.

Najlepsi terapeuci to tacy, którym możesz zaufać. Dobra terapia opiera się bowiem na partnerstwie i współpracy. Podstawą jest rozmowa. Osoba prowadząca terapię, musi więc posiadać zdolności komunikacyjne. Dzięki odpowiedniemu oddziaływaniu na pacjenta, terapeuta pomaga pacjentowi samodzielnie uzyskać odpowiedzi na ważne pytania.

Podczas terapii pacjent powinien nauczyć się radzenia sobie z problemem. Jednym z celów jest akceptacja własnych ograniczeń i niepowodzeń. Jest to również czas, który należy przeznaczyć na odbudowanie relacji z bliskimi. Podczas terapii nabiera się nowych umiejętności, które można wykorzystać po jej zakończeniu.

Przed dokonaniem wyboru należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Ważne jest to, czego dotyczy Twój problem. Najlepsi terapeuci mają bowiem swoje specjalizacje. Posiadają rzetelną  wiedzę i kształcą się w określonym kierunku.

Podczas terapii pacjent powinien czuć się komfortowo i swobodnie. Dobry terapeuta stwarza życzliwą atmosferę zrozumienia i szacunku.

Skorzystaj z naszego rankingu i wybierz swojego terapeutę z grona najlepszych terapeutów w Polsce.