Ranking ośrodków – najlepsze ośrodki terapii

Lista najlepszych ośrodków leczenia uzależnień w Polsce.

Ranking Ośrodków w wojewódźtwie: Pomorskie

Cały ranking
 • Polecany
 • 5/5 (23 opinie)
Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Skrzydła
ul. Św. Krzysztofa 12, Rzepnica
 • 5/5 (10 opinie)
 • Polecany
 • 5/5 (10 opinie)
Centrum Leczenia Uzależnień „Zaroślak”
Kurcze 21, 89-650 Czersk, Bory Tucholskie
 • Polecany
 • 3.88/5 (8 opinie)
Ośrodek Terapii Uzależnień My Way
ul. Chełmińska 8c, 80-299 Gdańsk
 • 4.85/5 (4 opinie)
Ośrodek Psychoterapii Terapia-24
ul. Wyspiańskiego 18a, 83-400 Kościerzyna
 • Polecany
 • 4.75/5 (4 opinie)
Pomorska Klinika Terapeutyczna
ul. Kosynierów 27, 84-230 Rumia
 • Polecany
 • 4.93/5 (3 opinie)
 • Polecany
AstraMed – Ośrodek Terapii Uzależnień i Nerwic
Zaciszna 7, 82-110 Kąty Rybackie
Prywatny Ośrodek “Terapia Dla Ciebie”
ul. Gdańska 9, 82-120 Krynica Morska
Ośrodek Terapii Uzależnień Przemiana
Nasypowa 3/69, 81-177 Gdynia

Wybór ośrodka to ważny krok na drodze do wyleczenia.

Nasz ranking przedstawia najlepsze ośrodki terapii uzależnień w kraju. Odwyk jest szczególnie ciężkim procesem leczenia osób uzależnionych. Często zdarza się, że pacjent przed przystąpieniem do leczenia, przez lata trwa w nałogu. Bardzo dużą rolę odgrywa najbliższe środowisko, które często motywuje do podjęcia konkretnych działań. Ważnym krokiem jest wybór profesjonalnego ośrodka terapii.

W Polsce istnieje wiele miejsc pomagających w walce z uzależnieniami. Podczas dokonywania wyboru trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim, należy określić cel pobytu w placówce i oczekiwania względem procesu leczenia.

Kolejnym krokiem jest przegląd ofert poszczególnych ośrodków. Na naszej stronie znajdziesz informacje o ośrodkach, opisy ich działalności a także podstawowe dane kontaktowe. W znalezieniu odpowiedniego miejsca pomogą Ci obiektywne opinie pacjentów oraz ich bliskich.

Szczególną uwagę należy zwrócić na program terapeutyczny i metody leczenia danego ośrodka. Każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia i ukierunkowanej terapii. Nie ma ośrodków, które są dobre dla wszystkich. Warto więc sprawdzić podstawowe informacje o danej placówce.

Metody leczenia we wszystkich placówkach są podobne. Należą do nich przede wszystkim psychoterapie grupowe, farmakoterapie i kognitywne terapie behawioralne. Najlepsze ośrodki podchodzą zaś do leczenia w sposób holistyczny, tj. całościowy. Oprócz psychoterapii wykonuje się w nich serie badań, leczy się powikłania choroby i prowadzi rehabilitację. Istotnym aspektem jest także posiadanie oddziału detoksykacyjnego.

Oprócz programu leczenia, powinniśmy sprawdzić także dane na temat zatrudnionych lekarzy i specjalistów. Poziom ich doświadczenia, posiadane specjalizacje i certyfikaty.

Przed podjęciem statecznej decyzji dobrze jest zapoznać się z regulaminem konkretnej placówki. Powinniśmy sprawdzić, jakie są warunki przebywania w danym ośrodku, czy ograniczany jest kontakt z bliskimi. Istotne jest także położenie i warunki socjalne. Możemy sprawdzić, czy sale są jedno czy wieloosobowe, jak wygląda dostęp do sanitariów oraz co znajduje się w najbliższym otoczeniu.

Atrakcyjne położenie, pozwalające na utrzymanie w tajemnicy pobyt w ośrodku, może mieć dla nas istotne znaczenie. Komfortowe warunki pozwolą poczuć się bezpiecznie i w pełni skupić się na terapii. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu miejsca, które spełni Państwa wymagania i w pełni zaangażuje się w proces leczenia.

W naszym rankingu znajdziesz najlepsze ośrodki terapii w Polsce.