Ranking ośrodków – najlepsze ośrodki terapii

Lista najlepszych ośrodków leczenia uzależnień w Polsce.

Ranking Ośrodków w wojewódźtwie: Mazowieckie

Cały ranking
Prywatny Ośrodek Terapeutyczny Empatia
Maszewo 14A, 09-400 Brwilno
Insieme Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień
Świerkowa 13, 05-506 Magdalenka
  • 5/5(35 opinie)
Ośrodek Terapii Uzależnień “Pomost”
ul. Kędzierówka 168, 05-540 Zalesie Górne
  • 5/5(3 opinie)
Ośrodek Terapii Radość
Łabędzia 15, Warszawa
  • 5/5(3 opinie)
Alma Libre Terapia Uzależnień Warszawa
Włościańska 15/100, 01-710 Warszawa
  • 5/5(2 opinie)
Dzienny Ośrodek Terapii Uzależnień VICTI
Plac Czerwca 1976 r. nr 3, 02-495 Warszawa
  • 4.9/5(2 opinie)
Ośrodek leczenia uzależnień Cisowa
Czarny Las ul. Cisowa 20, 05-825 Grodzisk Maz.
  • 5/5(1 opinie)
Antidotum Odtruwanie Warszawa
Nowowiejska 10, 00-641 Warszawa
  • 5/5(1 opinie)
Ośrodek “Polana”
ul. Banderii 4/179, 01-164 Warszawa
  • 5/5(1 opinie)
Ośrodek Terapii Centrum-Ostoja
ul. Mieszka I nr 2, Grodzisk Mazowiecki

Wybór ośrodka to ważny krok na drodze do wyleczenia.

Nasz ranking przedstawia najlepsze ośrodki terapii uzależnień w kraju. Odwyk jest szczególnie ciężkim procesem leczenia osób uzależnionych. Często zdarza się, że pacjent przed przystąpieniem do leczenia, przez lata trwa w nałogu. Bardzo dużą rolę odgrywa najbliższe środowisko, które często motywuje do podjęcia konkretnych działań. Ważnym krokiem jest wybór profesjonalnego ośrodka terapii.

W Polsce istnieje wiele miejsc pomagających w walce z uzależnieniami. Podczas dokonywania wyboru trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim, należy określić cel pobytu w placówce i oczekiwania względem procesu leczenia.

Kolejnym krokiem jest przegląd ofert poszczególnych ośrodków. Na naszej stronie znajdziesz informacje o ośrodkach, opisy ich działalności a także podstawowe dane kontaktowe. W znalezieniu odpowiedniego miejsca pomogą Ci obiektywne opinie pacjentów oraz ich bliskich.

Szczególną uwagę należy zwrócić na program terapeutyczny i metody leczenia danego ośrodka. Każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia i ukierunkowanej terapii. Nie ma ośrodków, które są dobre dla wszystkich. Warto więc sprawdzić podstawowe informacje o danej placówce.

Metody leczenia we wszystkich placówkach są podobne. Należą do nich przede wszystkim psychoterapie grupowe, farmakoterapie i kognitywne terapie behawioralne. Najlepsze ośrodki podchodzą zaś do leczenia w sposób holistyczny, tj. całościowy. Oprócz psychoterapii wykonuje się w nich serie badań, leczy się powikłania choroby i prowadzi rehabilitację. Istotnym aspektem jest także posiadanie oddziału detoksykacyjnego.

Oprócz programu leczenia, powinniśmy sprawdzić także dane na temat zatrudnionych lekarzy i specjalistów. Poziom ich doświadczenia, posiadane specjalizacje i certyfikaty.

Przed podjęciem statecznej decyzji dobrze jest zapoznać się z regulaminem konkretnej placówki. Powinniśmy sprawdzić, jakie są warunki przebywania w danym ośrodku, czy ograniczany jest kontakt z bliskimi. Istotne jest także położenie i warunki socjalne. Możemy sprawdzić, czy sale są jedno czy wieloosobowe, jak wygląda dostęp do sanitariów oraz co znajduje się w najbliższym otoczeniu.

Atrakcyjne położenie, pozwalające na utrzymanie w tajemnicy pobyt w ośrodku, może mieć dla nas istotne znaczenie. Komfortowe warunki pozwolą poczuć się bezpiecznie i w pełni skupić się na terapii. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu miejsca, które spełni Państwa wymagania i w pełni zaangażuje się w proces leczenia.

W naszym rankingu znajdziesz najlepsze ośrodki terapii w Polsce.