Ranking ośrodków - najlepsze ośrodki terapii

Lista najlepszych ośrodków leczenia uzależnień w Polsce.

Ranking Ośrodków w wojewódźtwie: Mazowieckie

Cały ranking
  • 4.93/5(9 opinie)
Ośrodek Terapii Uzależnień “Pomost”
ul. Kędzierówka 168, 05-540 Zalesie Górne
  • 4.67/5(3 opinie)
Ośrodek Psychoterapii i Terapii Uzależnień Olcha
Al. Jerozolimskie 99 lok. nr 44, 02-001 Warszawa
  • 5/5(2 opinie)
Alma Libre Terapia Uzależnień Warszawa
Włościańska 15/100, 01-710 Warszawa
  • 4.7/5(2 opinie)
Ośrodek terapii uzależnień OD – NOWA
ul. Jana Kiepury 7, 05-250 Słupno
  • 4/5(1 opinie)
Ośrodek Terapii Medilux
ul. Piaskowa 1, 09-472 Słupno (powiat płocki)
  • 5/5(1 opinie)
Ośrodek Leczenia Uzależnień MEDICA
ul. Świętojańska 4, 05-500 Piaseczno
  • 5/5(1 opinie)
Dzienny Ośrodek Terapii Uzależnień VICTI
Plac Czerwca 1976 r. nr 3, 02-495 Warszawa
Ośrodek “Polana”
ul. Banderii 4/179, 01-164 Warszawa
Centrum Odwykowe w Warszawie
ul. Zgierska 18A, 04-092 Warszawa
Klinika Medox
Nowy Modlin 43, 05-180 Pomiechówek
Ośrodek Leczenia Uzależnień MEDICA
ul. Gerbera 14, 05 - 500 Piaseczno

Wybór ośrodka to ważny krok na drodze do wyleczenia.

Nasz ranking przedstawia najlepsze ośrodki terapii uzależnień w kraju. Odwyk jest szczególnie ciężkim procesem leczenia osób uzależnionych. Często zdarza się, że pacjent przed przystąpieniem do leczenia, przez lata trwa w nałogu. Bardzo dużą rolę odgrywa najbliższe środowisko, które często motywuje do podjęcia konkretnych działań. Ważnym krokiem jest wybór profesjonalnego ośrodka terapii.

W Polsce istnieje wiele miejsc pomagających w walce z uzależnieniami. Podczas dokonywania wyboru trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim, należy określić cel pobytu w placówce i oczekiwania względem procesu leczenia.

Kolejnym krokiem jest przegląd ofert poszczególnych ośrodków. Na naszej stronie znajdziesz informacje o ośrodkach, opisy ich działalności a także podstawowe dane kontaktowe. W znalezieniu odpowiedniego miejsca pomogą Ci obiektywne opinie pacjentów oraz ich bliskich.

Szczególną uwagę należy zwrócić na program terapeutyczny i metody leczenia danego ośrodka. Każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia i ukierunkowanej terapii. Nie ma ośrodków, które są dobre dla wszystkich. Warto więc sprawdzić podstawowe informacje o danej placówce.

Metody leczenia we wszystkich placówkach są podobne. Należą do nich przede wszystkim psychoterapie grupowe, farmakoterapie i kognitywne terapie behawioralne. Najlepsze ośrodki podchodzą zaś do leczenia w sposób holistyczny, tj. całościowy. Oprócz psychoterapii wykonuje się w nich serie badań, leczy się powikłania choroby i prowadzi rehabilitację. Istotnym aspektem jest także posiadanie oddziału detoksykacyjnego.

Oprócz programu leczenia, powinniśmy sprawdzić także dane na temat zatrudnionych lekarzy i specjalistów. Poziom ich doświadczenia, posiadane specjalizacje i certyfikaty.

Przed podjęciem statecznej decyzji dobrze jest zapoznać się z regulaminem konkretnej placówki. Powinniśmy sprawdzić, jakie są warunki przebywania w danym ośrodku, czy ograniczany jest kontakt z bliskimi. Istotne jest także położenie i warunki socjalne. Możemy sprawdzić, czy sale są jedno czy wieloosobowe, jak wygląda dostęp do sanitariów oraz co znajduje się w najbliższym otoczeniu.

Atrakcyjne położenie, pozwalające na utrzymanie w tajemnicy pobyt w ośrodku, może mieć dla nas istotne znaczenie. Komfortowe warunki pozwolą poczuć się bezpiecznie i w pełni skupić się na terapii. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu miejsca, które spełni Państwa wymagania i w pełni zaangażuje się w proces leczenia.

W naszym rankingu znajdziesz najlepsze ośrodki terapii w Polsce.