Ranking ośrodków - najlepsze ośrodki terapii

Lista najlepszych ośrodków leczenia uzależnień w Polsce.

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Symptom
Szczytowa 28, 33-112 Tarnowiec k. Tarnowa
Ośrodek Arcus Nowy Początek
Czereśniowa 44, 62-001 Golęczewo
  • 5/5(2 opinie)
Ośrodek Terapii Uzależnień Wsparcie
Szenajda 21, Szenajda/Kościerzyna
Centrum Terapii i Uzależnień i zmiany Osobistej Your Self
Powstańców Wielkopolskich 4, Puszczykowo
Ośrodek Terapii Radzimowice
Dolna 4, 58-580 Szklarska Poręba
Klinika Leczenia Uzależnień Przebudzenie
Leszczynowa 29, 55-114 Ligota Piękna
Prywatna Klinika Leczenia Uzależnień Mandala
Ślężańska 2, 55-065 Jordanów Śląski
WOLOiZOL w Gorzycach
Zamkowa 8, 44-350 Gorzyce
Ośrodek Terapii In Puris
Huta Żuławska 10, Huta Żuławska
Ośrodek Terapii Uzależnień Stare Juchy
Mazurska 33, 19-330 Stare Juchy
Prywatne Centrum Terapii Uzależnień Koninki
Poręba Wielka 480, 34-735 Niedźwiedź

Wybór ośrodka to ważny krok na drodze do wyleczenia.

Nasz ranking przedstawia najlepsze ośrodki terapii uzależnień w kraju. Odwyk jest szczególnie ciężkim procesem leczenia osób uzależnionych. Często zdarza się, że pacjent przed przystąpieniem do leczenia, przez lata trwa w nałogu. Bardzo dużą rolę odgrywa najbliższe środowisko, które często motywuje do podjęcia konkretnych działań. Ważnym krokiem jest wybór profesjonalnego ośrodka terapii.

W Polsce istnieje wiele miejsc pomagających w walce z uzależnieniami. Podczas dokonywania wyboru trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim, należy określić cel pobytu w placówce i oczekiwania względem procesu leczenia.

Kolejnym krokiem jest przegląd ofert poszczególnych ośrodków. Na naszej stronie znajdziesz informacje o ośrodkach, opisy ich działalności a także podstawowe dane kontaktowe. W znalezieniu odpowiedniego miejsca pomogą Ci obiektywne opinie pacjentów oraz ich bliskich.

Szczególną uwagę należy zwrócić na program terapeutyczny i metody leczenia danego ośrodka. Każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia i ukierunkowanej terapii. Nie ma ośrodków, które są dobre dla wszystkich. Warto więc sprawdzić podstawowe informacje o danej placówce.

Metody leczenia we wszystkich placówkach są podobne. Należą do nich przede wszystkim psychoterapie grupowe, farmakoterapie i kognitywne terapie behawioralne. Najlepsze ośrodki podchodzą zaś do leczenia w sposób holistyczny, tj. całościowy. Oprócz psychoterapii wykonuje się w nich serie badań, leczy się powikłania choroby i prowadzi rehabilitację. Istotnym aspektem jest także posiadanie oddziału detoksykacyjnego.

Oprócz programu leczenia, powinniśmy sprawdzić także dane na temat zatrudnionych lekarzy i specjalistów. Poziom ich doświadczenia, posiadane specjalizacje i certyfikaty.

Przed podjęciem statecznej decyzji dobrze jest zapoznać się z regulaminem konkretnej placówki. Powinniśmy sprawdzić, jakie są warunki przebywania w danym ośrodku, czy ograniczany jest kontakt z bliskimi. Istotne jest także położenie i warunki socjalne. Możemy sprawdzić, czy sale są jedno czy wieloosobowe, jak wygląda dostęp do sanitariów oraz co znajduje się w najbliższym otoczeniu.

Atrakcyjne położenie, pozwalające na utrzymanie w tajemnicy pobyt w ośrodku, może mieć dla nas istotne znaczenie. Komfortowe warunki pozwolą poczuć się bezpiecznie i w pełni skupić się na terapii. Naszym celem jest pomoc w znalezieniu miejsca, które spełni Państwa wymagania i w pełni zaangażuje się w proces leczenia.

W naszym rankingu znajdziesz najlepsze ośrodki terapii w Polsce.