Najlepszy Ośrodek Terapii w Polsce 2021

Ranking Ośrodków Terapii ma zaszczyt ogłosić, że po raz czwarty organizuje plebiscyt na Najlepszy Ośrodek Terapii w Polsce. Jest to jedyny konkurs w Polsce, w którym to pacjenci decydują o jego zwycięzcach.

Laureaci zostali wyłonieni na podstawie opinii wystawionych przez pacjentów. Wszystkie opinie zostały przez nas zweryfikowane i poddane merytorycznej ocenie. Oceniono ponad 160 ośrodków, łączna suma zaakceptowanych ocen wyniosła ponad 2500.

Co jest oceniane?

Zależy nam na docenieniu ośrodków, dla których najważniejsze jest dobro pacjenta, profesjonalna opieka, wykwalifikowany personel oraz skuteczna terapia w sprzyjającej atmosferze i otoczeniu. W konkursie oceniane są takie aspekty jak:

Program terapii

czyli metody leczenia, indywidualna terapia, intensywność zajęć, zajęcia dodatkowe.

Opieka lekarska

opieka lekarska, a dokładniej specjaliści pracujący w danym ośrodku oraz sposób detoksykacji

Lokalizacja ośrodka

lokalizacja ośrodka, czyli najbliższe otoczenie, czy istnieje możliwość kontaktu z przyrodą

Pobyt w ośrodku

mowa tutaj o standardzie zakwaterowania, czystości pokoi, warunkach sanitarnych, jakość posiłków i urozmaiceniu diety

Poznajcie najlepsze ośrodki terapii uzależnień w Polsce!

1 miejsce – Ośrodek Terapii Uzależnień Borowik

1 miejsce i tytuł najlepszego ośrodka terapii w Polsce 2021 uzyskał Ośrodek Terapii Uzależnień Borowik.

Ośrodek Terapii Uzależnień Borowik jest nowoczesnym obiektem. Jako jedyny ośrodek w Polsce posiada własny las, staw do łowienia ryb oraz prywatny basen z jacuzzi i sauną. Usytuowanie i okolica ośrodka sprawiają, że pacjenci czują się w nim w pełni anonimowi i bezpieczni.

Oferta ośrodka skierowana jest do osób zmagających się z uzależnieniem i nadużywaniem substancji psychoaktywnych.  Ośrodek oferuje także terapię dla rodzin, par i małżeństw.

Ośrodek Terapii Uzależnień Borowik zyskał uznanie z uwagi na wiele aspektów, w tym za sposób prowadzenia terapii, który jest dopasowywany do indywidualnych potrzeb. Pacjenci docenili także ośrodek za warunki w nim panujące oraz za jego otoczenie, które wpływa na dobre samopoczucie.

„Nie spodziewałam się aż tak życzliwego podejścia terapeutów do pacjentów. No i przyroda, która całe to miejsce otacza…bardzo pozytywny ma wpływ na poprawę mojego samopoczucia i wyjścia z nałogu alkoholowego.”

„Wreszcie czuję, że moje życie ma sens i mam dla kogo pozbyć się swojego nałogu. To dzięki psychoterapeutom i wspaniałej atmosferze, która panuje w ośrodku. Wszyscy są do siebie bardzo ciepło i przyjaźnie nastawieni. Czuję, że wreszcie jestem na dobrej drodze i wkrótce wrócę do domu. Dziękuję.”

„Zespół przemiłych terapeutów uświadomił mi, co ze mną się dzieje. Mają doskonałe metody, dzięki, którym czuję się coraz lepiej. Nie wierzyłam, że znajdę tu takie wsparcie i pomoc w wychodzeniu z nałogu.”

„Po dwóch tygodniach tutaj mogę powiedzieć, że zdecydowanie dobrze się tu czuję. Zajęcia są interesujące i naprawdę czuję podczas nich, że jestem ponad nałogiem. Mieszka się wygodnie, w nowoczesnym otoczeniu. Lokalizacja piękna, jest gdzie chodzić wieczorami na spacery.”

„Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta i pełna dyskrecja. Miła kadra terapeutów i pyszne jedzenie. Pokoje czyste i komfortowe, piękna okolica. Dużym plusem jest możliwość odwiedzin.”

2 miejsce – Ośrodek Terapii Uzależnień Nowe Życie

2 miejsce należy do Ośrodka Terapii Uzależnień Nowe Życie.

Ośrodek Terapii Uzależnień Nowe Życie znajduje się w Wapnicy, w otoczeniu jezior i lasów. Warunki te sprzyjają podjęciu terapii i umożliwiają wyciszenie się. Ośrodek ma na celu pomaganie osobom uzależnionym od alkoholu, leków i hazardu. Oferuje wsparcie psychoterapeutów oraz medyków. Każdy pacjent ośrodka może liczyć na komfortowe warunki i indywidualne podejście.

Ośrodek Terapii Uzależnień Nowe Życie zyskał uznanie m.in. za wyspecjalizowaną kadrę terapeutów i atmosferę, jaka panuje w ośrodku.

„Wspaniały Ośrodek, pełen profesjonalizm. Panie terapeutki wykwalifikowane pod każdą dziedzinę uzależnienia. Indywidualne podejście do każdego pacjenta. Właściciele są bardzo życzliwi i pomocni. Fachowa opieka lekarska. Okolica przepiękna, jestem tu szósty tydzień i nie chce mi się stąd wyjeżdżać.”

„Trafna jest nazwa ośrodka „Nowe Życie”. Bo ja je dostałem tutaj. Terapia pomogła mi wyjść z nałogu. Wiem, że muszę się leczyć dalej, mam tego świadomość. W ośrodku czułem się bezpiecznie, doszedłem do dobrej formy psychicznej i zdrowotnej.”

„Bardzo rodzinna atmosfera, wykwalifikowane Panie terapeutki, życzliwi właściciele, odpowiednie warunki pobytowe.”

3 miejsce – Ośrodek Terapii Uzależnień NEFO

3 miejsce w naszym konkursie otrzymał Ośrodek Terapii Uzależnień NEFO.

Zespół ośrodka NEFO stanowią pozytywnie nastawieni do świata psycholodzy i terapeuci, którzy przede wszystkim chcą nieść pomoc innym. Ośrodek bazuje na autorskim programie terapii. Został on opracowany w nurcie poznawczo-behawioralnym i zawiera elementy koncepcji humanistyczno-egzystencjalnej, psychoterapii systemowej i dialogu motywującego. Ośrodek zajmuje się diagnozą i leczeniem uzależnień od środków psychoaktywnych oraz uzależnień behawioralnych.

Ośrodek Terapii Uzależnień NEFO został doceniony przez pacjentów za warunki panujące w ośrodku, przyjazną atmosferę i jakość terapii.

„Niesamowite warunki mieszkaniowe, lekarze i terapeuci z powołania.”

„Idealne warunki mieszkaniowe, pokoje czyste, dobre, bardzo dobre jedzenie. Domowa atmosfera, ja myślę, że to właśnie bardziej mi pomogło, to, że ktoś się mną zainteresował i wyciągnął pomocną dłoń.”

„Bardzo solidny program terapii, miła ekipa w ośrodku i ta cisza i spokój. Powiem wam, że to właśnie lokalizacja bardzo pomaga w odzyskaniu równowagi. Świetne warunki pobytu, czujesz się jak w domu.”

„W ośrodku byłem prawie rok temu ale nigdy nie zapomnę tego pobytu… Wydostałem się z największego bagna i stanąłem na nogi. Nie ruszyłem ani kropli alkoholu od tego czasu. Trudno mi przekazac to co czuję. Terapeuci okazali mi ogromne wsparcie i pomoc, ktorej tak bardzo potrzebowałem. Wielki szacunek dla nich.”

 

Najlepsze ośrodki terapii w Polsce 2021

Gratulujemy laureatom, zadowolenie pacjentów jest oznaką Waszego sukcesu.
Wasza praca i wysiłek włożony w prowadzenie ośrodka zostały docenione. Życzymy samych terapii zakończonych sukcesem!