Leczenie pod narkozą to innowacyjna metoda leczenia zębów, pozwalająca pacjentom na przezwyciężenie lęku przed dentystą oraz uniknięcie dyskomfortu związanego z mocno inwazyjnymi zabiegami stomatologicznymi.

Taka opcja dostępna jest dziś w niemal każdej klinice – oferuje ją nie tylko dentysta dla dzieci, ale też  dentysta dla dorosłych. W końcu nie tylko maluchy cierpią na dentofobię. Dorośli też odczuwają czasem paraliżujący lęk w gabinecie stomatologicznym, zwłaszcza jeśli mają za sobą złe doświadczenia związane z leczeniem zębów i wciąż żywe przykre wspomnienia z tym związane.

Na czym polega leczenie zębów pod narkozą?

Narkoza nieco komplikuje i wydłuża proces leczenia zębów, ale jednocześnie upraszcza i skraca sam zabieg. Zanim pacjent trafi na fotel dentystyczny musi przejść konsultacje lekarskie, a czasami także badania, które wykluczą ewentualne przeciwwskazania do użycia znieczulenia ogólnego. Po zakończonej pomyślnie kwalifikacji, lekarz przekazuje pacjentowi przedzabiegowe zalecenia, dotyczące przede wszystkim kilkugodzinnego postu. Jest on konieczny, aby obniżyć kwaśny odczyn treści żołądkowej, ponieważ zbyt wysoka kwasowość w żołądku podwyższa ryzyko powikłań po intubacji. Leczenie pod narkozą musi poprzedzać również odstawienie leków przeciwkrzepliwych oraz zdjęcie soczewek kontaktowych i protez dentystycznych. Dopier  gdy wszystkie te wymagania zostaną spełnione, stomatolog może przystąpić do zabiegu. Leczenie pod narkozą przebiega szybko i sprawnie, a pacjent nie odczuwa w związku z nim żadnych dolegliwości. Po wszystkim może być tylko trochę senny.

Ile kosztuje stomatologia pod narkozą?

Koszt leczenia stomatologicznego pod narkozą różni się w zależności od kliniki. Przykładowo w DeClinic, renomowanej klinice stomatologicznej położonej niemal w samym centrum Warszawy, cena znieczulenia ogólnego wynosi około dwóch tysięcy złotych (więcej informacji na ten temat tutaj: declinic.pl). W innych, nie tak nowoczesnych gabinetach dentystycznych zlokalizowanych w mniejszych miastach cena narkozy może być nieco niższa, zawsze jednak wiąże się ze sporym wydatkiem. Bez względu na to, czy znieczulenie ogólne oferuje dentysta dla dzieci, czy też dentysta dla dorosłych, będziemy musieli zapłacić za nie co najmniej tysiąc złotych. Warto jednak pamiętać, że w tej cenie otrzymujemy nie tylko narkozę, ale też wygodę i spokój, które są bezcenne.