Hipnoza regresyjna pomaga w dotarciu do wydarzeń z przeszłości, nawet tych z poprzednich wcieleń, co pozwala na znalezienie źródła problemu. Jako że często nieświadomie tkwimy w pewnych schematach, seans hipnozy regresyjnej pomaga z nimi zerwać i zacząć nowe, świadome życie bez ograniczających blokad i lęków.

Jak wygląda seans hipnozy regresyjnej? 

Pierwszym krokiem w hipnozie regresyjnej jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu z klientem. Pozwala to terapeucie na poznanie lęków człowieka i tego, z czym dokładnie się boryka. Uzyskanie informacji dotyczących negatywnych wydarzeń, uczuć i innych kwestii, które są dla klienta problematyczne, pozwala na nakreślenie schematu działania i przejście do następnego kroku, jakim jest wprowadzenie w trans. 

Co ważne, w sesji bierze udział klient, prowadzący i telepata. Możliwa jest także hipnoza regresyjna z dwoma telepatami, co pozwala na jeszcze głębsze wniknięcie w podświadomość klienta, nie jest jednak często spotykane i warto się taką formą zainteresować. Telepata, wchodząc w trans zamiast klienta, odbiera informacje i przekazuje je do prowadzącego sesję hipnozy regresyjnej, z którym tworzy tak naprawdę spójny organizm. 

Sesja z dwoma telepatami — dlaczego warto? 

Decydując się na hipnozę regresyjną z udziałem dwóch telepatów, ma się pewność uzyskania większego pola działania. Ponadto wychwycić można zdecydowanie więcej szczegółów, niż kiedy w sesji bierze udział tylko jeden telepata. Warto również pamiętać, że są oni dla siebie wzajemnym wsparciem i zabezpieczeniem, dzięki czemu sama sesja ma o wiele większą wartość i jest wysokiej jakości. 

Dodatkowo sesja hipnozy regresyjnej z dwoma telepatami, pozwala na wnikliwsze wejście w problemy klienta. Jeden telepata znajduje się w samym środku sesji, podczas gdy drugi, mając ogląd na sytuację z innej perspektywy, kontroluje ją nieco z boku. 

Czy hipnoza regresyjna jest skuteczna? 

Osób, które korzystały z hipnozy regresyjnej i są z niej zadowolone, jest coraz więcej. Sesje pozwalają na wgląd do podświadomości klienta, nierozwiązanych konfliktów i problemów, które ciągle oddziaływają na życie klienta, stanowiąc barierę w rozwoju i szczęśliwym życiu. Podświadomość potrafi, mimo że nie myślimy o danych trudnych przeżyciach czy negatywnych emocjach, wytworzyć takie mechanizmy obronne, które non stop wpływają na codzienne funkcjonowanie. Zdecydowanie warto więc nad nimi pracować i uwolnić się od nich. Hipnoza regresyjna jest sposobem na walkę z tymi problemami, a jak pokazują doświadczenia biorących udział w sesji, szczęśliwe przepracowanie tych problemów. 

Jak widać sesja hipnozy regresyjnej może być ciekawym i ważnym doświadczeniem, dzięki któremu można pokonać negatywne emocje, przepracować konflikty i uwolnić się od niebezpiecznych schematów blokujących rozwój czy szczęśliwe życie. Jeśli miałeś styczność z hipnozą regresyjną, koniecznie napisz w komentarzu o swoich odczuciach!