Ośrodek leczenia uzależnień i odtruwania Kryształowy Płomyk

Ośrodek leczenia uzależnień i odtruwania Kryształowy Płomyk

Dane kontaktowe:

Ośrodek leczenia uzależnień i odtruwania Kryształowy Płomyk to prywatny ośrodek terapii uzależnień. Zespół tworzą terapeuci oraz medycy. Dzięki posiadanej wiedzy oraz doświadczeniu skutecznie pomagają wyjść z nałogu. Podstawą działalności ośrodka Kryształowy Płomyk jest zrozumienie, zarówno problemów, potrzeb, jak i sposobów na pokonanie uzależnienia.

Oferta ośrodka jest skierowana do osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych. Ośrodek leczenia uzależnień i odtruwania Kryształowy Płomyk  pomaga także w walce z uzależnieniami behawioralnymi, takimi jak gry czy hazard. Program terapii uzależnień jest dostosowany do indywidualnej sytuacji pacjenta. Terapie odbywają się w dyskretnym otoczeniu oraz przy zachowaniu prywatności i anonimowości.

W ofercie ośrodka Kryształowy Płomyk znajduje się także detoksykacja. Odstawieniu alkoholu czy narkotyków towarzyszą silne przeżycia psychiczne i somatyczne. Dzięki detoksykacji w ośrodku przejdziesz ten proces możliwie najłagodniej.

Ośrodek terapii uzależnień Kryształowy Płomyk oferuje także opiekę po zakończonym leczeniu. Pacjenci otrzymują po ukończonej terapii uzależnień wsparcie dedykowanych opiekunów, którzy wspierają w walce z pokusami oraz wyzwaniami, jakie towarzyszą pacjentom po zakończonej terapii uzależnień.

Podczas terapii skupiamy się nie tylko na tym, czego doświadczają klienci, lecz także na tym, z jakiego powodu to się dzieje. Zdefiniowanie przyczyny uzależnienia lub danego schorzenia, jest ważnym elementem procesu terapeutycznego oraz stanowi punkt wyjścia do dalszych działań. Kiedy przyczyny są już zidentyfikowane, jest to szansa dla pacjenta na konfrontację z wyzwalaczami oraz możliwość na rozwinięcie mechanizmów radzenia sobie oraz na przejęcie kontroli nad swoim życiem, a także wykreowanie nowej, lepszej przyszłości.

Dzięki pomocy ośrodka leczenia uzależnień i odtruwania Kryształowy Płomyk odzyskasz kontrolę nad swoim życiem.

Zakres leczenia:
 • Indywidualne terapie z pacjentami
 • Terapia 1 do 1
 • Terapia grupowa
 • Terapie indywidualne
 • Terapie indywidualne online
 • Kontynuacja terapii po terapii
Co nas wyróżnia:
 • Komfortowe warunki pobytowe
 • Prywatne pokoje z łazienkami
 • Pokoje jednoosobowe VIP
 • Możliwość rodzinnych odwiedzin
 • Pełna dyskrecja
 • Usługa odbioru i dowozu

  Ośrodek leczenia uzależnień i odtruwania Kryształowy Płomyk

  Dzień Dobry Życie Ośrodek Terapii Uzależnień

  Dzień Dobry Życie Ośrodek Terapii Uzależnień

  Dane kontaktowe:

  ATUTY OŚRODKA

  1. program terapii – radość z życia

  Terapia w Ośrodku Dzień Dobry Życie skoncentrowana jest na pozytywnym przeświadczeniu, że trzeźwe życie jest wartościowe i może dawać wiele radości. I to właściwie kwintesencja trzeźwienia. Radość z życia! Terapia jest tak prowadzona, aby jej celem było nie tylko wyjście z nałogu, ale przede wszystkim, świadome czerpanie radości z życia bez uzależnień. Nie życie w napięciu i stresie, pomimo że trzeźwe, ale życie radosne, świadome i pełne. Bo tylko wtedy ma to sens.

  Leczenie uzależnień w naszym ośrodku jest oparte na programie autorskim naszych specjalistów. Program to połączenie:

  •  psychoterapii uzależnień
  •  trzeźwienia w duchu społeczności (grupy)
  • rozwoju osobistego

  Tylko ścisła symbioza powyższych elementów daje statystycznie najskuteczniejsze efekty w postaci unikania nałogu

  1. kompaktowy czas terapii

  Terapia uzależnień w Ośrodku „Dzień Dobry Życie” to 4 tygodniowy program podstawowy i dotyczy on wszystkich uzależnień. W przypadku konieczności oraz wspólnego uzgodnienia z pacjentem istnieje możliwość przedłużenia tego okresu do 6 tygodni.

  1. zespół doświadczonych życiowo specjalistów

  Nasz zespół to ludzie z ogromną pasją niesienia pomocy. To praktycy, fachowcy z ogromnym doświadczeniem w leczeniu uzależnień. Doświadczeni życiowo ludzie, dla których Wasze historie są bardzo bliskie. Dlatego mogą zrozumieć Wasze uczucia i skutecznie leczyć chorobę.

  1. infrastruktura ośrodka

  Ośrodek znajduje się w Józefowie koło Warszawy w otoczeniu pięknych lasów. Teren jest zamknięty i odgrodzony okazałym naturalnym żywopłotem tworząc niespotykaną intymność osób znajdujących się w środku. Ogromne przestrzenie zarówno ogrodu jaki i samego budynku dają niesamowite możliwości pracy i przemyśleń, absolutnie w sposób dyskretny bez ingerencji świata z zewnątrz

   

   

   

   

  OPM-MED Ośrodek Psychoterapeutyczno-Medyczny w Opolu

  OPM-MED Ośrodek Psychoterapeutyczno-Medyczny w Opolu

  Dane kontaktowe:

  OPM-MED Ośrodek Psychoterapeutyczno-Medyczny w Opolu

  Jesteśmy ośrodkiem wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą.

  Nasza oferta skierowana jest do osób, które cierpią nie tylko z powodu uzależnienia, ale borykają się również z innymi problemami, czy trudnościami.

  Nasz zespół to wykwalifikowani oraz doświadczeni specjaliści, którzy ukończyli szkolenia rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Warsztaty uzupełniające psychoterapię prowadzone są przez osoby, które w swoim dorobku mają swoją twórczość oraz inne osiągnięcia. Psychoterapia jest metodą leczenia, a warsztaty uzupełniające proces terapeutyczny są dodatkowo formą powrotu do wcześniejszych lub odkrycia nowych pasji.

  Oferujemy kompleksową pomoc, dostosowując metody do indywidualnych potrzeb pacjenta, opierając się na zasadach etyki zawodowej. Pracujemy w zespole od 2009 roku.

  Zajmujemy się leczeniem osób dorosłych opartym na procesie psychoterapii grupowej. Pomagamy osobom z zaburzeniami osobowości, zaburzeniami depresyjnymi, nerwicowymi, lękowymi, osobom z objawami zespołu stresu pourazowego, osobom będącym w kryzysie, mającym problemy w relacjach, z wypaleniem zawodowym, osobom uzależnionym (od alkoholu, narkotyków, hazardu, leków, seksu, Internetu, pracy, zakupów i inne).

  Stosujemy holistyczne podejście w leczeniu wykorzystujące praktyki oparte na sprawdzonych badawczo metodach, obejmują one psychoterapię oraz leczenie farmakologiczne (w razie potrzeby) oraz zajęcia dodatkowe. W pracy psychoterapeutycznej wykorzystujemy rozumienie psychodynamiczne jako uzupełnienie podejście poznawczo-behawioralne, wykorzystujemy elementy psychodramy, a także metody wspierające proces leczenia np. arteterapia, muzykoterapia, zajęcia sportowe i inne.

  Ośrodek z dużym ogrodem położony jest w Opolu (w dzielnicy Czarnowąsy) w ustronnym miejscu pełnym zieleni, tuż przy wałach rzeki Mała Panew. Ustronne miejsce zapewnia dyskrecję oraz ciszę.

  Co nas wyróżnia:
  • Indywidualne podejście do pacjenta
  • Leczenie osób uzależnionych (od substancji psychoaktywnych oraz uzależnienia behawioralne) borykających się również z innymi trudnościami
  • Pomoc medyczna
  • Rozumienie uzależniania oraz praca w podejściu psychodynamicznym, jako uzupełnienie podejście poznawczo-behawioralne, wykorzystujemy również elementy psychodramy
  • Rozumienie uzależnienia jako objawu, który ma swoje przyczyny
  • Komfortowe warunki leczenia: przestronne pomieszczenia w budynku, pokoje z łazienkami, duży ogród, boisko, czytelnia, sala telewizyjna, zajęcia sportowe
  • Jesteśmy ośrodkiem wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą

   

  „Zielona Klinika” Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Zaburzeń Psychosomatycznych i Uzależnień

  „Zielona Klinika” Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Zaburzeń Psychosomatycznych i Uzależnień

  Dane kontaktowe:

  Zielona Klinika powstała z myślą o tych, którzy cenią sobie komfort i przyjazną atmosferę. To idealne miejsce, by odzyskać zdrowie psychiczne, „dojść do siebie”, znaleźć równowagę psychiczną, nabrać dystansu i sił na przyszłość. W naszym ośrodku prowadzimy pacjentów indywidualnie, pomagając im zyskać jak najlepsze rezultaty w jak najszybszym czasie. Poza leczeniem uzależnień od substancji takich jak alkohol czy leki, prowadzimy terapię dla osób cierpiących na depresję, fobię, chorobę dwubiegunową, czy nerwicę. Jako jeden z nielicznych ośrodków leczenia uzależnień w Polsce – pomagamy w odstawieniu benzodiazepin. Duży nacisk kładziemy przede wszystkim na psychoterapię, prowadząc indywidualne oraz grupowe terapie z pacjentami.
  Zakres leczenia:
  • Indywidualne terapie z pacjentami
  • Grupowe terapie z pacjentami
  • Leczenie uzależnienia od alkoholu
  • Leczenie uzależnienia od leków
  • Jako nieliczni w Polsce – pomagamy w odstawieniu benzodiazepin
  • Autorski, 5-cio tygodniowy program walki z uzależnieniem
  • Leczenia ambulatoryjne
  • Detoks
  Co nas wyróżnia:
  • Komfortowe warunki pobytowe
  • Wyspecjalizowana kadra
  • Opieka lekarska, pielęgniarska i psychologiczna
  • Indywidualny program rehabilitacyjny – ruchowy – prowadzony przez fizjoterapeutę
  • Możliwość korzystania z siłowni, biblioteki, ogrodu, sali telewizyjnej
  • Po zakończeniu turnusu terapeutycznego pacjenci mają możliwość kontynuowania leczenia
  • Pomagamy w odstawieniu benzodiazepin

  Klinika Zielona

  Ośrodek Terapii Uzależnień Mental Relax House

  Ośrodek Terapii Uzależnień Mental Relax House

  Dane kontaktowe:

  Ośrodek Terapii Uzależnień Mental Relax House tworzy zgrany zespół wykształconych specjalistów z ogromnym doświadczeniem i zaangażowaniem w terapię uzależnień.

  Do ośrodka przyjmowani są pacjenci uzależnieni od substancji psychoaktywnych (narkotyki, leki, alkohol), a także osoby cierpiące z powodu nałogowych czynności (cyberuzależnienia, hazard, seks, zakupy, praca). Dbamy o stały rozwój zawodowy i osobisty oraz wykorzystujemy wiedzę z wieloletniej praktyki, szkół psychoterapii rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz szkoleń z zakresu Dialogu Motywującego. Szczególny nacisk kładziemy na nawiązanie relacji terapeutycznej, która jest niezmiernie ważnym czynnikiem leczącym w procesie terapii.

  „Naszą misją jest niesienie pomocy psychoterapeutycznej osobom uzależnionym i współuzależnionym. Dzięki całościowemu podejściu do osoby uzyskujemy szeroki obraz różnych obszarów problemowych i dobieramy indywidualne narzędzia do radzenia sobie i osiągnięcia trzeźwości.”

  Zakres leczenia:
  • Diagnoza wykonana przez psychiatrę, psychologa i specjalistę psychoterapii uzależnień
  • Psychoterapia grupowa
  • Psychoterapia indywidualna
  • Zajęcia w małych grupach terapeutycznych (etapowych)
  • Konsultacje psychiatryczne
  • Wsparcie psychologiczne
  • Zajęcia psychoedukacyjne
  • Treningi kompetencji i umiejętności społecznych
  • Warsztaty radzenia sobie ze stresem
  • Trening zastępowania agresji
  • Zajęcia edukacyjno-rozwojowe i rekreacyjne
  • Spotkania terapeutyczne dla rodzin
  • Biofeedback
  Co nas wyróżnia:
  • Doświadczona kadra specjalistów i psychoterapeutów
  • Indywidualne plany terapii
  • Dyskrecja i anonimowość
  • Komfortowe warunki leczenia (przestronne pokoje z łazienkami, salon terapeutyczny z kominkiem, sale do terapii indywidualnej)
  • Możliwość odrabiania godzin społeczno – użytecznych
  • Dostęp do mediów elektronicznych
  • Lokalizacja ośrodka gwarantująca kontakt z przyrodą, zaciszną atmosferę i świeże powietrze
  • Opieka pielęgniarska i lekarska
  • Pełne wyżywienie
  • Dodatkowe atrakcje w postaci zajęć na siłowni, wycieczek rowerowych i krajoznawczych, spływów kajakowych, łowienia ryb, jazdy konnej